Obiecałam Wam poprzednio, że podzielę się pomysłem na wykorzystanie elementów stworzonych z plastiku termokurczliwego.
Poniżej obiecana inspiracja – wykorzystałam wydrukowane i skurczone kształty jako elementy shakerboxa w kartce inspirowanej popularną konsolą do gier.

Do samych elementów shakera jeszcze wrócę, teraz skupmy się na samym stworzeniu kartki w kształcie konsoli. Podstawą jest znaleziona w internecie czarno-biała grafika, którą w Silhouette Design Studio trace-uje – symbol motylka.

Strace-owany kształt kopiuje. Jeden zachowuje do wycięcia, drugi rozdzielam na poszczególne kształty (menu kontekstowe i opcja wykonaj ścieżkę złożoną), z których stworzę zarówno bazę kartki jak i powycinam w kolorowym papierze.Do stworzenia bazy potrzebuję głównego obrysu w dwóch wersjach – „normalnej” i odbicia lustrzanego. Fragmenty nakładam lekko na siebie i scalam. Można dodać przerywaną linię zgięcia na środku, ja pominęłam ten etap.

Pozostałe elementy wycinam w różnych kolorach, zgodnie z oryginalnym wyglądem konsoli. Drukuje też i wycinam tło z gry (grafika z Google).

Shakerem będzie sam ekranik, więc podklejam go plastikiem i dwustronną taśmą 3D.
I tu plus wykorzystania elementów z termokurczliwego plastiku – są bardzo płaskie, więc nie potrzeba wielu warstw czy grubej taśmy. W dodatku jak sama nazwa materiału wskazuje są plastikowe więc bardzo ładnie poruszają się w shakerze.

Efekt końcowy spodobał się solenizantowi.
A Wam?

elleth


Po więcej inspiracji zapraszamy Was również na funpage Ani:nowy banerek

https://www.facebook.com/ellethscrafts/?fref=ts


INNE NASZE TUTORIALE: