Kleje i preparaty

Praca na ploterze tnącym wiąże się z koniecznością stosowania odpowiednich środków chemicznych, które z jednej strony usprawnią pracę maszyny, a z drugiej – zakonserwują ją i przedłużą czas użytkowania. Ponadto kleje tymczasowe czy spraye do usuwania kleju pomagają w wykonywaniu czystych cięć i produkcji estetycznych, precyzyjnie zwymiarowanych elementów. Środki chemiczne stosowane w pracy z ploterami tnącymi dzielą się na dwie grupy. Są to substancje o właściwościach klejących oraz produkty do usuwania pozostałości klejów i innych zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpływać na efekt pracy.

Kleje do regeneracji mat ploterowych

Jedną z grup preparatów w naszej ofercie są kleje do regeneracji mat ploterowych. Aby wycinanie elementów na ploterze było precyzyjne materiał musi pozostawać w bezruchu. W tym celu jako podłoże są stosowane specjalne maty pokryte warstwą środka o właściwościach klejących. Stosowane do tego celu kleje tymczasowe nie są trwałe i po wielokrotnym użyciu maty obniżają się ich właściwości. Oferowane przez nas specjalistyczne kleje do regeneracji mat ploterowych są przeznaczone do pokrywania maty nową warstwą preparatu i przywrócenia jej pierwotnej przyczepności. Kleje do repozycjonowania są nietoksyczne i bezbarwne, z pokryte nimi maty zyskują właściwości podobne do tych, jakie mają żółte karteczki. Umożliwiają przyklejanie i odklejanie opracowywanego materiału bez postawiania na nim śladu. Możesz je stosować z matami do ploterów Silhouette oraz z matami Cricut.

Spraye do czyszczenia kleju

Wytarte i zużyte kleje do repozycjonowania przez położeniem nowej warstwy na macie powinny zostać usunięte. Do tego celu polecamy specjalne spraye do czyszczenia kleju. Skład tych środków czyszczących został opracowany tak, aby skutecznie rozpuszczały pozostałości klejów, jednocześnie nie niszcząc powierzchni maty i nie wywołując podrażnień skóry. Wszystkie preparaty do czyszczenia mat ploterowych i kleje tymczasowe charakteryzują się wysoką jakością, bezpiecznym składem i skutecznością działania.