Ostrza

Wycinanie elementów za pomocą plotera tnącego wymaga dopasowania odpowiednich ostrzy tnących. Każdy z materiałów charakteryzuje się określoną strukturą i właściwościami, takimi jak elastyczność, sprężystość, grubość, twardość czy zwartość. Cechy te wpływają też na proces cięcia. Aby był on dokładny, a wykonany element nie miał postrzępionych krawędzi, konieczny jest wybór właściwego ostrza do plotera.

Ostrza Silhouette do różnych typów ploterów

Asortyment naszego sklepu obejmuje ostrza wymienne do plotera przeznaczone do kilku konkretnych typów urządzeń producenta Silhouette. Są one kompatybilne z ploterami takimi jak Cameo, Portrait i Curio. Proponowane noże są wyposażone w 10-stopniową regulację wysunięcia, dzięki której mogą być dopasowane do przecinania różnych rodzajów materiałów. Sprawdzają się przy obróbce papieru o grubości do 300 g, folii samoprzylepnej, flex i flock, a także materiału do tatuaży i cienkiego filcu.

Alternatywą dla tradycyjnych modeli noży są ostrza Silhouette Kraft Blade, przeznaczone do wykonywania głębokich cięć. Współpracują z ploterami Cameo, Curio, Portrait i doskonale radzą sobie materiałami takimi jak folia magnetyczna, pianka kreatywna, foamiran, arkusze octanu czy balsa o grubości do 1 mm. Zastosowanie tego typu ostrzy w ploterach Cameo 4 uruchamia funkcję Smart Cut, które przystosowuje do nich pracę urządzenia.

Obrotowe ostrza do plotera i inne narzędzia

Poza wymienionymi narzędziami polecamy też obrotowe ostrza do ploterów Cameo 4. Umożliwiają one cięcie bardzo cienkich materiałów i tkanin bez podkładu, w tym również bibuły karbowanej. W sprzedaży mamy też ostrza Silhouette Premium. Są one wykonane z wyjątkowo wytrzymałego materiału, który zapewnia ich trzykrotnie dłuższą żywotność. Uzupełnienie asortymentu stanowią inne przydatne akcesoria takie jak narzędzie do tłoczenia papieru lub tektury, narzędzie Punch Tool, pomagające w usuwaniu zbędnych kawałków materiału czy też adaptery do plotera Cameo 4.