Witajcie,

Dzisiaj w ramach inspiracji podrzucam Wam plik umożliwiający wycięcie bazy do małego albumu na zdjęcia. Album ma dwanaście głównych stron bo przygotowany został z myślą o zdjęciach z pierwszego roku maluszka – po jednym na każdy miesiąc. W przypadku mojej pracy dołożyłam też trzynastą stronę, bez numeru z boku, z dnia narodzin. Takie albumiki stworzyłam dwa, w prezencie dla dziadków, bo u nas to święto w tym roku prawie pokrywa się z roczkiem córki.

Sam album jest niewielki, ale rozmiar wcale nie był przypadkiem. Dopasowałam go do wymiarów zdjęć jakie planowałam wydrukować. Moja drukarka drukuje w formacie 10/15 cm i ja na takim papierze drukowałam po dwa zdjęcia, a więc finalnie miałam do czynienia ze zdjęciami w formacie 7,5/10 cm.

Poniżej parę zdjęć skończonego albumu. Zdecydowałam się na prostotę, co chyba staje się ostatnio moim znakiem rozpoznawczym bo przy maluchu szans na coś więcej nie ma :).

Każde zdjęcie opatrzyłam biała ramką i umieściłam na macie wykonanej z papierów z Galerii Papieru (Kapuśniaczek Pastele). Te dwie rzeczy wycinałam przy pomocy trymera, ale dla Was umieściłam takie maty w pliku gdybyście chcieli użyć plotera.aldum scrapbooking ploter- wzór aldum scrapbooking ploter- wzór

Dodatkowo zamiast podpisywać ręcznie każde zdjęcie datą ułatwiłam sobie pracę przygotowując na ploterze naklejki z opisem.

aldum scrapbooking ploter- wzór aldum scrapbooking ploter- wzór aldum scrapbooking ploter- wzór

Całość trafiła na kółeczka do bindowania (tak, trochę zbyt duże, ale akurat takie znalazłam).aldum scrapbooking ploter- wzór

Dziadkowie (a właściwie babcie) bardzo zadowolone.
A jak Wam się podoba?
Zrobicie swoje wersje?
Jeśli tak pochwalcie się 🙂

 

Plik do pobrania:

elleth

nowy banerekPo więcej inspiracji zapraszamy Was również na fanpage Ani:

https://www.facebook.com/ellethscrafts/?fref=ts

INNE NASZE TUTORIALE: