Witajcie,

Dzisiaj po raz pierwszy pojawiam się na blogu Wycinarni z prostym projektem na spersonalizowaną kartkę z wykorzystaniem plotera Silhouette. Jednak zanim do niego przejdę powinnam zacząć chyba od przedstawienia się;)

Na imię mam Ania, ale projekty sygnuje pseudonimem elleth. Moje prace można znaleĹşć tu, tu i tu. Kartki tworzę od paru lat, ale sam ploter Silhouette jest dla mnie stosunkowo nowy. Pojawił się w moje pracowni jakieś pół roku temu, w ramach przygotowań przed-ślubnych. Własnoręczne wykonanie zaproszeń ślubnych nie było początkowo planem, zmieniło się to po wielu komentarzach rodziny, że przecież nie może być inaczej skoro sama tworzę kartki. Wiedziałam jakich zaproszeń chce i tak po długiej wymianie maili z Martą i ocenie możliwości plotera pod mój dach trafił śliczny Silhouette Portrait. Powstał też idealny zestaw ślubny.

Więcej o nim tu.

Wracając do właściwego tematu posta chcę Wam dziś pokazać jak w Silhouette Design Studio samemu stworzyć prosty wzór. Ten poniższy stworzyłam na potrzeby kartki inspirowanej Myszką Minnie.

Całą kartkę zaprojektowałam bezpośrednio w Silhouette Design Studio, zaczynając od stworzenia dolnego panelu prostokąta z okrągłymi wycięciami. Oryginalna Myszka Minnie ma czerwoną sukienkę w białe grochy, w moim przypadku, dla urozmaicenia projektu kółka są różnej wielkości.

etap 1: w programie rysujemy prostokąt i różnej wielkości kółka (poniżej są pokolorowane to dla zwiększenia czytelności obrazka)

ploter silhouette kartka jak wycinać

etap 2: nakładamy kółka na prostokąt

ploter silhouette kartka jak wycinać

etap 3: zaznaczamy wszystkie elementy (kółka u mnie były zgrupowane, stąd zaznaczenie pokazuje tylko dwa elementy) i z menu Modify wybieramy opcję Substractploter silhouette kartka jak wycinać

etap 4: kształt gotowy;)

ploter silhouette kartka jak wycinaćPrzed wycięciem sprawdzam w programie jak wszystkie elementy wyglądać będą razem pozwala to też łatwiej ustalić ich odpowiednie wielkości. Poza przygotowanym wcześniej elementem do kartki potrzebne są mi jeszcze: napis (czcionka – Waltograph), kokarda (wzór pobrany Birds SVGs wzór jest w postaci SVG, jak otworzyć go w darmowej wersji oprogramowania Silhouette Studio Marta pokazała tutaj, a ja chciałabym przedstawić to również, w którymś z kolejnych postów) i pasek.

ploter silhouette kartka jak wycinać ploter silhouette kartka jak wycinać

Czerwony prostokąt w grochy i napis z imieniem solenizantki wycinam trzykrotnie warstwy skleję ze sobą, doda to objętości dość prostej kartce. Węższy czarny pasek i czerwony prostokąt ozdobią wnętrze kartki.

ploter silhouette kartka jak wycinać

Wskazówka: po wycięciu drobne elementy przyklejam do klejącej strony „post-ita”, dzięki temu się nie zgubią.

Poza elementami wyciętymi przez ploter do kartki dodałam też wystemplowany napis „W dniu urodzin” (Agateria). Aby stempel trafił w odpowiednie miejsce wszystkie elementy układam na docelowej warstwie, nie przyklejam ich jeszcze na stałe, bo utrudnią mi odpowiednie odbicie stempla. Pozycję liter wyznacza mi element negatywny pozostały po ich wycięciu.ploter silhouette kartka jak wycinaćUżyję go po raz kolejny, by wykleić przygotowane litery zachowując odpowiednie między nimi odstępy w tym przypadku używam tylko dolnej części pozostałości po napisie, łatwiej będzie go zdjąć po przyklejeniu liter.

ploter silhouette kartka jak wycinać

I oto mamy gotową kartkę:

ploter silhouette kartka jak wycinać

Wnętrze:

ploter silhouette kartka jak wycinać

Litery napisu, każda złożona z trzech warstw:

ploter silhouette kartka jak wycinać

Kształt, jaki stworzyliśmy również trzy warstwy:

ploter silhouette kartka jak wycinać

Mam nadzieję, podobała Wam się stworzona przeze mnie praca. Solenizantka była zadowolona i rozpoznała nawiązanie do Myszki Minnie, a to najważniejsze;)

Buziaki

elleth

elleth