W najbliższym czasie zarzucę Was pewnie inspiracjami dziecięcymi, ale dzięki Silhouette tak szybko i przyjemnie się je tworzy, że nie mogę się powstrzymać.

Pierwsza inspiracja jaką dla Was mam to drobne upominki dla uczestniczek babyshower, choć żeby nie było tak czysto dziecięco mam też dla Was ten sam pomysł w wersji niekoniecznie dziecięcej, za to zimowej.

Baby shower – prezenty

Do wykonania tego projektu potrzebować będziecie dostępnych w Sephorze kapsułek z kremem pod prysznic (link). Wykorzystać można pewnie też inne półokrągłe przedmioty, ale moje pliki stworzone zostały dokładnie pod rozmiar Sephorowych kapsułek. Plikiem, który stworzyłam dzielę się z Wami. Bardzo chętnie zobaczę efekty Waszych prac (wspomnijcie tylko proszę Wycinarnię jako źródło Waszej inspiracji).

W pliku znajdziecie poszczególne elementy do wykonania grzechotki lub bałwanka. Poniżej przedstawię Wam na przykładzie bałwanka jak złożyć projekt w całość, grzechotkę składa się w identyczny sposób.

W skład każdego wzoru wchodzą tak naprawdę trzy główne elementy – przód (z otworem na kulkę), tył (z perforacją, by kapsułkę można było łatwiej wyjąć) i środkowe „okręgi” (podwyższają profil, bo kapsułki nie są idealnie płaskie – wycinałam po dwa do każdego wzoru, nie pokrywa to sterczącego „dziubka” kapsułki, ale papier jest na tyle plastyczny, że nie miałam żadnych problemów by wszystko skleić).

Dodatkowo bałwanek ma jeszcze elementy dekoracyjne – oczy, nos i uśmiech (mi łatwiej było je wyciąć z tego samego białego papieru co samego bałwanka i pokolorować markerami alkoholowymi).

Przód i tył wzoru możecie oczywiście dowolnie ozdobić – ja przystemplowałam przód grzechotek w kropeczki białym tuszem. Możecie też wzory wyciąć z papieru skrapowego, choć w tym wypadku polecałabym podklejenie ich sztywniejszym papierem. Moje kształty wycinane były z papieru o gramaturze 270g/m2, co sprawiło, że gotowe wzory są naprawdę bardzo sztywne.

Krok pierwszy – sklejam dwa okręgi razem, jeden na drugim i przyklejam do tylnej części wzoru po wewnętrznej stronie.

Krok drugi – układam kapsułkę wewnątrz okręgów, kierując „dziubek” w miejsce przerwy w pierścieniu.

Krok trzeci – naklejam wierzchnią część wzoru, delikatnie formując papier w miejscu „dziubka” kapsułki.

 

Krok czwarty – ozdobna tasiemka zawiązana na szyi bałwanka lub kokardka na grzechotce ukryją niewielkie zgrubienie spowodowane przez kapsułkę. Pamiętajcie by bałwankowi dodać twarz 😊

Gotowe!

Moje grzechotki dodatkowo trafiły do, również wyciętej na Silhouette, kieszonki w opakowaniu czekolady.

Wiem, że obdarowanym się spodobały. A Wy co myślicie?

ellethnowy banerek

Po więcej inspiracji zapraszamy Was również na funpage Ani:

https://www.facebook.com/ellethscrafts/?fref=ts


INNE NASZE TUTORIALE: