Cricut Maker to najnowszy ploter w Wycinarnii, dużo informacji przedstawiajacych go na tle innych ploterów znajdziecie tutaj: kilk
Poniżej natomiast przedstawiamy kilka informacji z którymi warto zapoznać się przez zakupem wymarzonego sprzętu.

Cricut Maker – co warto wiedzieć?

Ploter Cricut Maker jest fantastycznym sprzętem do pracowni zarówno krawieckich jak i scrapbookingowych. Jest bradzo dokładny i jako jednyny z dostępnych tego typu ploterów radzi sobie z grubszymi materiałami.

Warto jednak wiedzieć, że:
– jest to sprzęt amerykańskiej marki, posiada ona wtyczkę UK i przejściówkę na gniazdka europejskie (w zestawie)
– w europie jeżeli nie mamy karty kredytowej zarejestrowanej w USA, nie będziemy mogli korzystać z zakupu projektów w Cricut Design Space, zakupów za pośrednictwem cricut.com oraz uk.cricut.com.
– dla użytkowników europejskich nie jest również dostęna opcja wykupienia subskrypcji na stronie porducenta

Program Cricut Space pełni bardziej funkcję aplikacji, i pozwala na łatwe otwieranie wzorów i wysyłanie ich do plotera. Znajdziemy tam kilka prostych narzędzi pozowalających np. na tworzenie napisów czy kształtów, natomiast nie jest to program graficzny pozwalający w pełni na projektowanie samodzielnych wzorów bez ogrniaczeń.

Program otwiera min. pliki svg, dlatego pracując na Corelu czy darmowym polsko języcznym programie Inkscape spokojnie zaprojektujesz wzory które następnie Criuct dla Ciebie wytnie.

Jeżeli posiadasz rozszerzoną wersję oporgramowania Silhouette Studio Buissnes Edition również możesz projektować w nim wzory i zapisywać je jako pliki otwierane przez Cricut Maker.

Proacując na Makerze możesz wysyłać wzory z tabletu czy telefonu. Nie potrzebujesz do tego komputera.

W interenecie znajdziesz równiesz wiele darmowych wzorów svg, z których możesz korzystać np: https://www.birdscards.com

A także storn na których mozesz zakupić bardziej skomplikowane wzory, których nie chcesz samodzielnie porjektować: https://www.birdscards.com/store/

 

INNE NASZE TUTORIALE: