Cricut Maker to najnowszy ploter w Wycinarnii, dużo informacji przedstawiających go na tle innych ploterów tnących znajdziecie na naszym blogu.
Poniżej natomiast przedstawiamy kilka informacji, z którymi warto zapoznać się przez zakupem wymarzonego sprzętu.

Co trzeba wiedzieć o ploterze Cricut? 

Ploter Cricut Maker jest fantastycznym sprzętem do pracowni zarówno krawieckich jak i scrapbookingowych. Jest bardzo dokładny i jako jedyny z dostępnych tego typu ploterów radzi sobie z grubszymi materiałami.

Cricut Maker co warto wiedzieć

Warto jednak wiedzieć, że:
– jest to sprzęt amerykańskiej marki, posiada ona wtyczkę UK i przejściówkę na gniazdka europejskie (w zestawie)
– w Europie jeżeli nie mamy karty kredytowej zarejestrowanej w USA, nie będziemy mogli korzystać z zakupu projektów w Cricut Design Space, zakupów za pośrednictwem cricut.com oraz uk.cricut.com
– dla użytkowników europejskich nie jest również dostępna opcja wykupienia subskrypcji na stronie producenta

Ploter Cricut co trzeba wiedzieć

Przydatne informacje

Program Cricut Space pełni bardziej funkcję aplikacji i pozwala na łatwe otwieranie wzorów i wysyłanie ich do plotera. Znajdziemy tam kilka prostych narzędzi pozwalających np. na tworzenie napisów czy kształtów, natomiast nie jest to program graficzny pozwalający w pełni na projektowanie samodzielnych wzorów bez ograniczeń.

Program otwiera min. pliki svg, dlatego pracując na Corelu czy darmowym polsko języcznym programie Inkscape spokojnie zaprojektujesz wzory, które następnie Criuct dla Ciebie wytnie.

Jeżeli posiadasz rozszerzoną wersję oprogramowania Silhouette Studio Buissnes Edition również możesz projektować w nim wzory i zapisywać je jako pliki otwierane przez Cricut Maker.

Cricut Polska przydatne informacje

Pracując na Makerze możesz wysyłać wzory z tabletu czy telefonu. Nie potrzebujesz do tego komputera.

W internecie znajdziesz również wiele darmowych wzorów svg, z których możesz korzystać np: https://www.birdscards.com

A także stron, na których możesz zakupić bardziej skomplikowane wzory, których nie chcesz samodzielnie projektować: https://www.birdscards.com/store/

 

INNE NASZE TUTORIALE: