Witajcie,
Ostatnio trochę Was zaniedbałam z blogowymi nowinkami, tymczasem zdążyłam obronić pracę licencjacką i już wracam do nadrabiania zaległości;)

Matowienie szkła to fantastyczna zabawa, daje ona niesamowite możliwości wtworzeniu prezentów dla bliskich osób, sygnowaniu kieliszków, szklanek czy tworzeniu domowych dekoracji. Co zobaczycie na zdjęciach poniżej.

Cały proces tworzenia jest dość prosty, wymaga jednak dobrego projektu i precyzji. Mając już wprawę wystarczy wyciąć szablon i w wolne przestrzenie nałożyć równą warstwę preparatu do matowienia szkła, po 10 – 15 minutach zmywamy preparat letnią wodą a wzór pozostaje wytrawiony w szkle. Takie kieliszki czy szklanki możemy też spokojnie myć w zmywarce.

Tutorial krok po kroku znajdziecie tutaj:
http://wycinarnia.pl/malowane-na-szkle/prosty-kurs-matowienia-szkla-cz-1/

Dwie bliskie mojemu sercu osoby w dniu swojego ślubu otrzymały ode mnie taki oto prezent – komplet szklanek do zimnych napojów sygnowany ich inicjałami i dzbanek przyozdobiony znakiem wspólnoty oazowej z którą przez wiele lat byli związani.matowienie szkła matowienie szkłamatowienie szkłamatowienie szkłamatowienie szkłaszkło trawione, sygnowane kieliszkighghghghszkło trawione, prezent oazowy