Witajcie,
Podzielę się z Wami dzisiaj pomysłem na kartkę ekspresową. Praktycznie całą pracę wykonuje za nas Silhouette, poza wyciętymi elementami nie potrzebujemy już wiele więcej by złożyć kartkę w całość. Dzięki zastosowaniu elementu ruchomego kartka, mimo prostoty, wcale nie jest nudna. Końcowy werdykt pozostawiam jednak Wam;)

Zaczynając od początku – elementy, które musimy przygotować sobie w Silhouette Studio są wyjątkowo proste. Prostokąty wycinające bazę kartki (dwa, bo planuję tzw. tri-fold card w rozmiarze 13×13 a nie da się go wyciąć z jednego papieru w rozmiarze A4, muszę więc wyciąć dwa elementy i skleić razem), kwadraty będące kolejnymi warstwami kartki (niektóre z wyciętym okręgiem na element ruchomy) i oczywiście główny element kartki – sylwetka Michaela Jacksona, bo kartka trafi w ręce jego wielkiego fana (kształt wycinam wielokrotnie by nadać mu stabilności).

Ruchoma kartka 3d ploter silhouette portrait diy

Jeden z elementów poza wycięciem ozdobiłam też wygenerowanym w Silhouette Studio napisem „W DNIU 10 URODZIN LEONA” – mówiłam już jak bardzo lubię Silhouette’owe mazaczki? Prosto i szybko, z użyciem jednego urządzenia, przygotowuję spersonalizowany panel kartki.
A oto cała kartka złożona w całość:

Ruchoma kartka 3d ploter silhouette portrait diy Ruchoma kartka 3d ploter silhouette portrait diy Ruchoma kartka 3d ploter silhouette portrait diy

I na koniec krótki filmik pokazujący jak działa element ruchomy (zawieszona na żyłce sylwetka Michaela Jacksona).

A jak Wy oceniacie efekt końcowy?

elleth

elleth

 

Więcej naszych tutoriali znajdziecie tutaj:
RUCHOMA KARTKA Z MATĄ PIXSCAN: KLIK
KARTKA LABIRYNT 3D: KLIK
WIENIEC ŚWIĄTECZNY KARTKA: KLIK