Za tydzień w Łodzi odbędzie się widowiskowy koncert Scorpions, którzy obchodzą 50 rocznice swojej działalności artystycznej. Nie zabraknie tam również mojego taty, który parę dni temu świętował swoją 50 – tkę;) Przygotowałam dla rodzicówkoszulki żeby było rockowo i klimatycznie. A jak je zrobić?Pokaże Wam w kilku prostych krokach.

Co potrzebujemy?
– folie samoprzylepną/okleinę
– papier transferowy lub taśmę malarską
– czarną farbę do tkanin

1. W Silhouette Studio otwieramy logo zespołu w formacie jpg. następnie za pomocą narzędzia Trace, zaznaczamy obszar grafiki .PrzechwytywaniePrzechwytywanie1Suwakiem ‘high pass filter’ przesuwamy do momentu w którym cały obszar nie zostanie zaznaczony kolorem żółtym, a kolejno naciskamy przycisk >trace.Przechwytywanie3Grafikę możemy usunąć klikając na nią i naciskając klawisz delete.
Pozostanie tylko obrys który zostanie wycięty przez maszynkę.
Przechodzimy więc do ustawień wycinania > cutting settings, gdzie ustawiamy typ materiału na Vinyl, a ostrze ustawiamyna 2.
Po naciśnięciu przycisku >send to Silhouette maszynka rozpocznie wycinanie.własny szablon do koszulki

Mając gotowy szablon pokrywamy go papierem transferowym lub taśmą malarską i przenosimy wzór na t-T-shirt.

image4154Niepotrzebne elementy warto ściągać za pomocą narzędzia haczyka, nie uszkodzi to folii oraz bardzo Wam ułatwi pracę.

image5276 image5837 Po naklejeniu szablonu malujemy wyznaczony obszar czarną farbą do tkanin. Polecam używanie gąbeczki, dzięki jej powierzchni farba łatwiej i szybciej się rozprowadza. Farbę staramy się ‘wklepać’ do materiału, ten ruch przypomina przybijanie stempelków.image6398 Farbę pozostawiamy do wyschnięcia na 3-4 godziny. Następnie usuwamy szablon i przeprasowujemy koszulkę pod ścierką lub papierem do pieczenia.image8081 Tak przygotowane koszulki można spokojnie prać w pralce, farba nie odpada ani nie kruszy się. Mam nadzieję, że ten krótki tutorial pomoże Wam w tworzeniu i już nie długo zobaczę w komentarzach linki do Waszych prac!

Miłego tworzenia!image8642image9203