Kartka okolicznościowa to chyba najbardziej tradycyjny upominek jaki przychodzi na myśl, gdy poszukujemy prezentu na nadchodzącą uroczystość. Również Dzień Babci i Dziadka nie mogą się bez niej obyć. Dlatego na platformie z wzorami cutting-space.com możecie pobrać wzory idealne na tę okazję, a dzisiaj wspólnie wytniemy i skleimy jeden z nich. Sprawdź – to nie takie trudne!

Kolejnym krokiem po pobraniu wzoru będzie wybór papieru o gramaturze około 250g w odpowiadających nam kolorach. Tylko od Ciebie zależy, czy wykonasz kartkę w żywych barwach, czy postawisz na bardziej stonowane lub pastelowe kolory. Ja wybrałam kremową biel, odcienie jasnego różu, kontrastującą z nimi butelkową zieleń i żółty do wykonania kwiatów, a napis wytnę w czarnym arkuszu, by był wyraźnie widoczny na tle kartki. Przygotowałam również klej introligatorski Magic oraz taśmę piankową do połączenia elementów w całość. Do wycięcia elementów posłuży mi ploter Cameo 4, ostrze automatyczne oraz standardowa mata A4. Skoro mamy już wszystko czego nam potrzeba, czas zacząć wycinanie!

Ploter Cameo 4

Wycięte elementy kartki dla babci.

Format A4 zdecydowanie wystarczy do stworzenia tego projektu. Wymiary mojej kartki dostosowuję tak, by zmieściła się w kwadratowej kopercie 15x15cm. Po ustawieniu wymiaru kolejno wycinam elementy kartki z arkuszy w odpowiednich kolorach.

Kartka na dzień babci.

Moim kolejnym krokiem jest wklejenie do środka kartki kształtu białego serca, które posłuży jako miejsce do wpisania życzeń. Dzięki temu wnętrze kartki będzie wyglądało bardziej estetycznie, a wpis będzie bardziej czytelny.

Kartka na dzień babci.

Następnie łączę ze sobą ozdobne elementy za pomocą taśmy piankowej, co pozwoli uzyskać trójwymiarowy efekt. Kolory dobrałam tak, by kontrastowały ze sobą. Najbardziej przypadło mi do gustu połączenie brudnego różu z kolorem kremowym, ale sprawdzą się również bardziej wyraziste kolory.

kartka na dzień babci

Napis sklejam z jasnym obrysem. To sprawi, że będzie łatwiej czytelny. Listki naklejam według uznania i pozostaje tylko dołączenie do nich kwiatów.


Kartka na Dzień Babci jest gotowa! Nie pozostaje nic innego jak wpisać życzenia dla kochanej Babci i włożyć kartkę do koperty. Babcia na pewno będzie zachwycona własnoręcznie wykonanym prezentem, który prezentuje się ślicznie. Stworzenie kartki nie było trudne i nie wymagało zbyt wiele czasu, a tego typu upominek może zostać z naszymi bliskimi i cieszyć ich oczy na długi czas!

Kartka na dzień babci