Za pomocą plotera można stworzyć wiele ciekawych projektów, dlatego może stanowić podstawę małego biznesu i ciąć zlecone przez klientów wzory. Warto jednak, będąc w posiadaniu tego typu maszyny, wykonać od czasu do czasu coś dla siebie lub swoich bliskich. Dzisiaj jako przykład posłużą trzy ciekawe projekty specjalnie na Dzień Babci i Dziadka.

1. Papierowy wazonik z kwiatami

Bukiet ciętych kwiatów zbyt szybko więdnie i traci swój urok? Babcia zapomniała o zeszłorocznym prezencie w postaci żywej roślinki i ta zwyczajnie uschła? Wygląda na to, że papierowy wazonik z kwiatami sprawdzi się idealnie, a wykonany przez ukochane wnuki będzie cieszył nie tylko oczy, ale i serca Dziadków przez długi czas.

Wazonik na dzień babci

Wykonanie tego projektu 3D nie jest wcale trudne. Wzór można pobrać na platformie cutting-space.com, a następnie wybrać arkusze papieru w ulubionych kolorach. Istotne jest, by był to papier o gramaturze około 250g, dzięki czemu wazonik będzie stabilny i zachowa swój kształt.

Wazonik na dzień babci

Po wycięciu poszczególnych elementów należy połączyć je klejem. W pierwszej kolejności sklejamy ze sobą po trzy elementy wazonu, co da nam dwie połowy. Następnie naklejamy kwiaty na łodygę, którą wklejamy między powstałe części wazonu.

Wazonik na Dzień Babci

Pozostało przykleić do spodu wazonu podstawkę i prezent dla dziadków gotowy. Może być wykorzystany również do exploding boxa, lub jako uzupełnienie większego upominku. Te odporne na mróz i suszę kwiaty będą oryginalną i trwałą ozdobą.


2. Koperta na bon podarunkowy dla Dziadka

Pomysły na Dzień Babci i Dziadka mogą być sporym wyzwaniem również dla dorosłych wnuków. W takiej sytuacji wybór pada często na bon podarunkowy na masaż, kolację, czy inne atrakcje. Jeśli już dokonaliśmy zakupu warto zadbać o odpowiednie opakowanie prezentu. Na przykład kopertę na bon z ażurowym napisem, którą wytniemy z pomocą plotera.

Silhouette Cameo 4

Wzór koperty na bon podarunkowy również można pobrać z platformy cutting-space w formacie .svg. Pozwoli to zaoszczędzić czas potrzebny na samodzielne tworzenie projektu, choć oczywiście można spróbować swoich sił w programie graficznym i zaplanować własny wzór.

Koperta dla Dziadka

Moja koperta została wycięta z papieru eko, ale można użyć do jej wykonania papieru o dowolnym kolorze. Ważne, by gramatura wynosiła 160g lub więcej. Dzięki temu koperta będzie wytrzymała. Po wycięciu pozostaje pozaginać kopertę wzdłuż linii przerywanej i skleić za pomocą kleju lub taśmy klejącej.


3. Kartka dla Babci

Nieodłącznym elementem różnego rodzaju uroczystości są pamiątkowe kartki. Najczęściej kupowane w sklepie mają wiele dostępnych wariantów, ale nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować swoich możliwości i stworzyć oryginalną kartkę za pomocą plotera.

Kartka dla Babci

Można zaprojektować wzór samodzielnie lub pobrać go z platformy z gotowymi projektami. Oczywiście wzór kartki w dwóch wariantach – dla Babci i Dziadka – można pobrać z cutting-space. Kolory kartki możesz dobrać według własnych upodobań.

Kartka dla Babci

Do wykonania kartki najlepiej użyć papieru o gramaturze około 250g. Wycięte elementy należy połączyć ze sobą. Można w tym celu użyć kleju, taśmy klejącej lub taśmy piankowej, która pozwoli uzyskać trójwymiarowy efekt. Pozostaje tylko wypisać kartkę, która z pewnością zachwyci Babcię lub Dziadka w tym szczególnym dniu.


Mam nadzieję, że te trzy oryginalne pomysły na Dzień Babci i Dziadka sprawdzą się jako prezenty i staną się inspiracją do samodzielnego tworzenia. Wystarczy odrobina kreatywności i czasu, by zrealizować własny projekt i zachwycić najbliższych. Wykonany własnoręcznie prezent zyska na wartości i stanie się piękną pamiątką!