Urządzenia marki Silhouette to najpopularniejsze w naszym sklepie maszyny. Nic dziwnego, wyróżniają się bowiem wyjątkową jak na sprzęt hobbystyczny funkcjonalnością, a przy tym prostotą w obsłudze i niewysoką w porównaniu z podobnymi urządzeniami ceną. W tym roku po kilku latach przerwy ogłoszono kilka nowych modeli ploterów, które od początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wśród nich znajduje się flagowy model producenta, czyli Cameo. Czy warto na niego czekać? Czym charakteryzuje się ten model i jakie nowości przygotował dla nas Silhouette?

Odświeżony design

Na pierwszy rzut oka widać, że producent skupił się na maksymalnym zmniejszeniu bryły plotera przy jednoczesnym zachowaniu formatu cięcia. Dzięki temu zyskamy odrobinę więcej miejsca w warsztacie, ma to jednak swoje konsekwencje. Wbudowany dotąd w urządzeniu podajnik do folii został zamieniony na osobne akcesorium, które jest częścią zestawu. Należy więc przygotować sobie miejsce na przechowywanie go. Odcinak do folii pozostanie natomiast częścią bryły plotera. Sam kształt Cameo 5 również różni się nieco od jego poprzednika. Producent postawił na bardziej zaokrąglone kształty, co w zależności od gustu może być wadą lub zaletą. Ploter dostępny będzie w czterech kolorach: białym, czarnym, różowym, oraz marmurkowym.


Nowe funkcje

Ploter Silhouette Cameo 5 oferuje wszystkie dostępne do tej pory możliwości i funkcje, a więc cięcie papieru do 300g i różnego rodzaju folii, szkicowanie czy cięcie wydruków za pomocą Print & Cut. Karetka została wyposażona w dwa uchwyty, z których pierwszy pozostaje bez zmian i jest kompatybilny z akcesoriami typu B, a więc używanymi dotychczas z ploterami Cameo 4 i Portrait 3. Drugi uchwyt został zmodernizowany i wyposażony w zasilanie niezbędne do korzystania z nowych akcesoriów.

Złocenia SIlhouette

Złocenie

Po latach doczekaliśmy się dedykowanych dla ploterów Silhouette narzędzi do złoceń. Możliwe będzie złocenie za pomocą odpowiedniego docisku jak i wysokiej temperatury. Na chwilę obecną dostępne mają być folie w kolorach złotym i srebrnym oraz dwie grubości końcówek do złoceń – 1mm oraz 2,5mm.

Tłoczenie Silhouette

Tłoczenie

Kolejnym ciekawym narzędziem jest narzędzie do tłoczenia. Pozwala tworzyć wyjątkowe wklęsłe lub wypukłe wzory, a przyda się także do tworzenia estetycznych linii zgięcia, które jak dotąd można było uzyskać wyłącznie tworząc i linię przerywaną.

Kaligrafowanie

Dzięki unowocześnionemu uchwytowi numer 2, możliwe jest korzystanie z uchwytu na pisaki, który można wykorzystać do tworzenia napisów z efektem kaligrafii. To funkcja przydatna podczas tworzenia eleganckich zaproszeń, podziękowań czy winietek.


Program Silhouette Studio zostanie zaktualizowany w celu obsługi poszczególnych narzędzi i funkcji. Będą one kompatybilne wyłącznie z nowymi modelami.