Czy wiecie, że dzięki ploterowi możecie stworzyć własne szablony? Ja niby o tym wiedziałam, ale mimo posiadania plotera od trzech lat jakoś się za to nie zabrałam. Do czasu aż powiedziałam sobie, że wycinanie z papieru chmurek osobno do każdego projektu, w których ich potrzebuje i wyrzucanie ich zaraz po wykorzystaniu to głupota i trzeba wymyślić coś innego.

Moim „czymś innym” było wykorzystanie foli szablonowej Oracal (https://sklep.lambda.pl/pl/p/Oramask-811-folia-szablonowa-na-gladkie-powierzchnie-mb/1056). Kupiłam ją kiedyś z ciekawości, tak naprawdę jest to folia winylowa z nieco słabszym klejem. Raczej nie jest przewidziana jako typowy szablon do kontaktu z papierem i pracy z mediami ale w moim przypadku się sprawdziła (obniżałam jej tylko właściwości klejące przyklejając ją najpierw do ubrania – w ten sposób łatwiej schodziła z papieru)

Jeśli chodzi o sam wzór mojego szablonu to najczęściej wykorzystywanym przeze mnie jest wzór chmur, taki na szerokość całej kartki. W Silhouette Studio stworzyłam taki wykorzystując pojedyncze chmurki (Silhouette Design Store, design ID #1803013).

TUTORIAL CHMURKI
  • Ustawiłam pojedyncze chmurki na bazie wielkości kartki, wybierając ich rozmiar i położenie tak, żeby pasowały mi wizualnie. Wykorzystałam też różne wielkości chmurek, żeby od razu wyciąć różne szablony.
  • Po nałożeniu chmurek na siebie scalałam je, a dół wyrównywałam dodając (scalając) prostokąt.

Gotowe szablony wykorzystałam do tuszowania dwóch kartek z jednorożcami dla małych jubilatek (użyłam tuszy Distress w różnych kolorach)

Po więcej inspiracji zapraszamy Was również na funpage Ani:

https://www.facebook.com/ellethscrafts/?fref=ts
nowy banerek