32 441 28 83
Wycinarnia
SAWGRASS

Drukarki do sublimacji Sawgrass

Drukarki Sawgrass to pierwszy, dedykowany do sublimacji sprzęt na rynku. A czym jest sama sublimacja i dlaczego warto zainwestować w przeznaczoną specjalnie dla tej metody drukarkę? Zaraz postaram się to wyjaśnić.

2/22/2024

Do tworzenia personalizowanej odzieży czy kubków często wykorzystuje się folie termotransferowe i samoprzylepne. Spora paleta kolorów i wymiarów folii daje wiele możliwości. Jednak o ile w przypadku termotransferu ogranicza nas głównie jednolita kolorystyka lub konieczność mozolnego łączenia elementów wyciętych z kilku kolorów, o tyle w przypadku kubków czy termosów zdobionych za pomocą folii samoprzylepnej w grę wchodzi też mała odporność na temperaturę i detergenty – najczęściej odpada więc mycie w zmywarce. Z pomocą przychodzi sublimacja, czyli metoda wgrzewania wzorów w tekstylia i przedmioty poliestrowe. Projekt pod wpływem wysokiej temperatury zostaje scalony z powierzchnią, co daje efekty znacznie przewyższające pod względem trwałości te tworzone za pomocą folii.
By rozpocząć przygodę z tworzeniem metodą sublimacji można skorzystać z folii Infusible Ink producenta Cricut, wystarczy wyciąć w niej wzór i wprasować w poliestrowe podłoże. Sublimacja oferuje nam jednak możliwość tworzenia wyjątkowo szczegółowych i wielokolorowych wzorów, napisów, a nawet utrwalonych na tekstyliach czy kubkach zdjęć. Do tego potrzebna będzie dedykowana drukarka Sawgrass.

SAWGRASS

Modele drukarek Sawgrass

SG500-Meghan-Printing

Model Sawgrass SG500 to urządzenie drukujące na formacie A4. Wydrukujesz za jego pomocą wzory idealne na kubki, niewielkie zdobienia koszulek czy toreb.

SG1000-studio-1

Model Sawgrass SG1000 pozwoli drukować wzory na formacie A3, dzięki czemu wykonasz naprasowanki na odzież i tekstylia o większej powierzchni.

Drukarki dedykowane do sublimacji od tych jedynie dostosowanych do tej metody różnią się kilkoma cechami. Przede wszystkim dysze drukarki dzięki specjalnemu systemowi czyszczenia nie ulegają zatkaniu gęstymi, żelowymi tuszami. Czyszczenie odbywa się automatycznie, dzięki czemu w przeciwieństwie do drukarek jedynie dostosowanych do sublimacji nie ma potrzeby wykonywania tej czynności ręcznie. Warto również wspomnieć, że po dostosowaniu drukarki atramentowej do metody sublimacji dochodzi do utraty gwarancji, natomiast w przypadku dedykowanego sprzętu Sawgrass otrzymujemy 24 miesiące gwarancji producenta i dożywotnie wsparcie techniczne.

Co jeszcze będzie potrzebne do sublimacji?

Poza dedykowaną drukarką niezbędne będą również przeznaczone do sublimacji żelowe tusze SubliJet-UHD. Zestaw zawiera cztery kolory podstawowe – czarny, żółty, różowy i niebieski, a w naszym sklepie znajdziesz dwa warianty – o pojemności 4x31ml i 4x70ml . Pozwalają one na uzyskanie wysokiej jakości wydruków o wyrazistych barwach.
Projekt można nadrukować na papierze ksero, może to jednak doprowadzić do utraty głębi koloru wzoru po przeniesieniu go na docelową powierzchnię. Dlatego powstał dedykowany do metody sublimacji papier, który pozwala na uzyskanie najlepszych efektów zarówno na tekstyliach i odzieży jak i na kubkach. Papier można zakupić w naszym sklepie w formacie A4 oraz A3.
Do tworzenia personalizowanych kubków, potrzebne będą naczynia pokryte powłoką poliestrową. Tego typu kubki również znajdują się w naszej ofercie w dwóch pojemnościach – 340ml oraz 425ml.
Do wgrzewania wzorów można wykorzystać żelazko, jednak dużo bardziej komfortowe i bezpieczne będzie korzystanie z dedykowanej prasy. Mogą to być na przykład prasy Cricut do większych jak i mniejszych powierzchni lub do utrwalania wzorów na kubkach.

Czy warto zainwestować w drukarkę Sawgrass?

Metoda sublimacji to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą tworzyć własne, oryginalne wzory na odzieży, torbach, poszewkach na poduszki, fartuszkach czy kubkach. Nie ma jednak co ukrywać, że zaopatrzenie się we wszystkie niezbędne akcesoria do pracy za pomocą tej metody to spory wydatek. Nie jest to więc opcja do wykorzystania na własny użytek, a raczej podstawa niewielkiego biznesu. Czy to się opłaca? Odpowiedź znajduje się w filmie który na ten temat przygotowałam, dotyczącym zdobienia kubków.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Newsletter

Nie chcesz przegapić nowości i promocji?
Zapisz się do naszego newslettera!

Administratorem Twoich danych osobowych jest IMPRESS CREATIVES Sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera. Możesz poprosić o dostęp do treści danych osobowych oraz o ich przeniesienie. Jeżeli dane nie są prawidłowe - masz prawo ich sprostowania. Ponadto, możesz żądać usunięcia danych albo ograniczenia ich przetwarzania. Przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z prawem - możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Wykonanie: Michał Desol