32 441 28 83
Wycinarnia
ostrze-knife-blade

Cricut – które ostrze wybrać?

Jesteś szczęśliwym posiadaczem plotera marki Cricut? Zapewne masz już wiele planów i ciekawych projektów do wykonania za jego pomocą. Zanim jednak zaczniesz tworzyć musisz zaopatrzyć się w niezbędne materiały i akcesoria. Wygląda więc na to, że przed Tobą jeszcze kilka ważnych wyborów. Jednym z nich będzie wybór odpowiedniego ostrza.

3/6/2024

Cricut-Explore-34

Cricut oferuje wiele ciekawych akcesoriów, z których każde ma inne funkcje i pozwoli uzyskać różnego rodzaju efekty w wykonywanych pracach. Dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją każdego z nich, by móc w pełni wykorzystać potencjał naszego urządzenia. Dotyczy to również ostrzy. Mają one różne zastosowanie i możliwości.

Ostrze premium

ostrze-premium-cricut-1-1024x1024

Jeśli Twoim wyborem był ploter marki Cricut, zapewne posiadasz już ostrze premium dołączone do zestawu. To w zupełności wystarczy do rozpoczęcia przygody z ploterem. Ostrze jest wykonane z wysokiej jakości materiałów co daje mu wyjątkową trwałość. Poradzi sobie z cięciem papieru, pergaminu, folii winyl, flex, flock, materiałów do naprasowanek do druku, cienkich tkanin, skóry i tekturki. Jest kompatybilne z modelami Maker, Maker 3, Explore, Explore One, Air, Air 2 i Explore 3.

Ostrze do tkanin

Ostrze-Cricut-do-tkanin-1024x1024

Jak sama nazwa wskazuje, jest to akcesorium potrzebne, jeśli Twoim głównym celem jest cięcie różnego rodzaju tkanin z podkładem. Poradzi sobie nawet z cięciem elementów w bawełnie, jedwabiu, poliestrze, ceracie, jeansie, filcu czy jucie. Może być używane z ploterami Maker, Maker 3 oraz Explore, Explore One, Air, Air 2 i Explore 3.

Ostrze głęboko tnące

ostrze-gleboko-tnace-cricut-2-1024x1024

Jeśli zamierzasz ciąć w grubszych materiałach, na przykład foamiranie, folii magnetycznej, materiale silikonowym do stempli czy neoprenie, warto zaopatrzyć się w ostrze głęboko tnące. Zostało ono wykonane z wytrzymałego stopu metalu, a końcówka pod kątem 60° pozwala ciąć na głębokość do 1,7mm.

Ostrze Knife Blade

ostrze-knife-blade-1024x1024

Świetnie sprawdzi się podczas cięcia w grubszych ale miękkich materiałach. Poradzi sobie z pianką, tekturą, skórą czy nawet balsą do ok 2 mm. Zalecane jest wycinanie detali nie mniejszych niż 19mm by zachować ich odpowiedni kształt. Ostrze jest kompatybilne z ploterami Cricut Maker i Maker 3.

Ostrze obrotowe

ostrze-obrotowe-cricut-1024x1024

Bardzo przydatne, kiedy ploter ma posłużyć Ci podczas wycinania krojów do szycia maskotek, toreb, oryginalnych aplikacji czy ubrań. Możesz również dzięki niemu wykorzystać dostępne w bibliotece Cricut wzory przeznaczone właśnie do szycia i stworzyć wiele ciekawych projektów! Ostrze pasuje do ploterów Maker i Maker 3.

To już wszystkie ostrza do ploterów, które oferuje Cricut. Mam nadzieję, że dzięki temu krótkiemu artykułowi będzie Ci łatwiej dokonać odpowiedniego, spełniającego Twoje oczekiwania wyboru. Oprócz ostrzy producent ma w ofercie ciekawe końcówki, których możesz użyć do cięcia falistego, tworzenia perforacji, bigowania lub debosingu. Warto wyszukać informacji na ich temat, gdy już opanujesz cięcie w różnego rodzaju materiałach za pomocą swojego plotera.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Newsletter

Nie chcesz przegapić nowości i promocji?
Zapisz się do naszego newslettera!

Administratorem Twoich danych osobowych jest IMPRESS CREATIVES Sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera. Możesz poprosić o dostęp do treści danych osobowych oraz o ich przeniesienie. Jeżeli dane nie są prawidłowe - masz prawo ich sprostowania. Ponadto, możesz żądać usunięcia danych albo ograniczenia ich przetwarzania. Przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z prawem - możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Wykonanie: Michał Desol