32 441 28 83
Wycinarnia
Fiszki

Pomoce dydaktyczne dla dzieci – 3 pomysły na naukę w domu

Zobacz, w jaki sposób możesz za pomocą plotera pomóc swojemu dziecku w nauce w domu. Stwórz wyjątkowe pomoce dydaktyczne, które sprawią, że zdobywanie wiedzy będzie przyjemniejsze i ciekawsze!

3/19/2024

Pomysł na pomoce dydaktyczne nr 1: fiszki

Fiszki to niewielki karteczki z napisami po obu stronach. Gdy umieścisz na nich słowo oraz jego tłumaczenie bardzo dobrze sprawdzają się do nauki języków obcych. Dodaj nauce trochę kolorów wstawiając na karty obrazki oraz rameczki.

Fiszki sprawdzą się także dla starszych dzieci do nauki na przykład wzorów oraz definicji z matematyki, fizyki lub chemii.

Fiszki

Fiszki-zwierzęta Pobierz

Aby stworzyć własne fiszki pobierz folder i wypakuj go. Wydrukuj dwustronnie plik 1a oraz 1b na jednej kartce oraz 2a oraz 2b na drugiej, tak aby odpowiednie karty posiadały swój odpowiednik po drugiej stronie. Dla użytkowników starszych wersji programu, w której nie była dostępna opcja spadu drukarskiego, dodana została obwódka z wzorem, aby zredukować przesunięcie w cięciu wydruków spowodowane drukiem dwustronnym. Dlatego nie zmieniaj ustawień cięcia linii.

Grafika kart pochodzi z Freepik


Pomysł na pomoce dydaktyczne nr 2: bryły

Podczas nauki matematyki wyobrażenie sobie różnych trójwymiarowych brył może na początku sprawiać trudność. Rozwiązanie zadania jest o wiele łatwiejsze, gdy można zobaczyć dany model z każdej strony.

Wytnij na ploterze siatki i sklej z nich różne graniastosłupy, ostrosłupy lub nawet o wiele bardziej skomplikowane bryły.

IMG 20200414 093640-1024x768

Siatki-bryl Pobierz

Wytnij wybrane siatki brył, a następnie sklej za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju.


Pomysł na pomoce dydaktyczne nr 3: puzzle

Połącz naukę z zabawą tworząc puzzle z mapy świata, Polski lub obrazów znanych malarzy. Czas poświęcony na ułożenie układanki na pewno pomoże w zapamiętaniu wszystkich jej szczegółów.

Jak zrobić własne puzzle za pomocą plotera znajdziesz w artykule Puzzle w Silhouette Studio

Puzzle-1024x768

Grafika mapy pochodzi z Freepik

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Newsletter

Nie chcesz przegapić nowości i promocji?
Zapisz się do naszego newslettera!

Administratorem Twoich danych osobowych jest IMPRESS CREATIVES Sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera. Możesz poprosić o dostęp do treści danych osobowych oraz o ich przeniesienie. Jeżeli dane nie są prawidłowe - masz prawo ich sprostowania. Ponadto, możesz żądać usunięcia danych albo ograniczenia ich przetwarzania. Przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z prawem - możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Wykonanie: Michał Desol