32 441 28 83
Wycinarnia
ostrze-manualne-silhouette

Silhouette – które ostrze wybrać?

Wybór odpowiedniego plotera craftowego dla wielu z nas wiąże się z wieloma godzinami porównywania dostępnych wariantów. Załóżmy jednak, że Twoja decyzja padła na ploter marki Silhouette i od rozpoczęcia pracy z Twoją wymarzoną maszyną dzieli Cię tylko wybór odpowiednich materiałów i akcesoriów – w tym odpowiedniego ostrza. Właśnie o ostrzach chcę dzisiaj opowiedzieć nieco więcej. Jeśli zastanawiasz się, które ostrze wybrać, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

3/6/2024

Silhouette oferuje szeroką gamę ostrzy odpowiednich do konkretnych modeli ploterów oraz o różnych zastosowaniach i możliwościach. Wybór odpowiedniego sprawi, że praca będzie prosta, a wykonane projekty będą dobrej jakości.

Ostrze automatyczne

silh-blade-auto 04-xl

Ostrze automatyczne jest dostępne w wersji do ploterów Portrait 2 i Cameo 3, oraz do Portrait 3, Cameo 4 i Pro. Idealnie sprawdzi się do cięcia papieru do ok 300g, folii samoprzylepnej, flex i flock, oraz do materiałów takich jak papier do tatuaży, cienki foamiran czy pianka kreatywna. Ostrze automatycznie dostosowuje dziesięciostopniową skalę do ustawień, które wprowadzisz w programie, dzięki czemu nie musisz ustawiać go manualnie, a to ułatwia pracę i przyspiesza pracę z ploterem.

Ostrze Kraft Blade

ostrze-Kraft-Blade-1024x683

To niewielkie akcesorium o dłuższym od standardowego ostrzu pozwoli wycinać grubsze materiały do 2mm grubości za pomocą ploterów Cameo poprzednich generacji, Curio i Portrait, oraz do 3mm grubości za pomocą modelu Cameo 4. Wytniesz nim foamiran, piankę kreatywną, arkusze octanu (1mm), balsę (1mm) czy folię magnetyczną (1mm). By prawidłowo ciąć w grubszych materiałach, należy wykonać kilka przejść z różnymi ustawieniami nacisku, co odróżnia proces od tego z użyciem standardowych ostrzy. Dodatkowo ostrze to służy przede wszystkim do wycinania prostych – nie skomplikowanych kształtów ze względu na inną technologię cięcia podczas której musi obrócić się na materiale aby zmienić kąt wycinania.

Ostrze manualne

ostrze-manualne-silhouette

Dzięki jednorazowemu ustawieniu wysunięcia ostrza, ploter nie będzie ustawiał go automatycznie przed rozpoczęciem każdego cięcia. Ta opcja może zainteresować osoby tnące najczęściej w materiale jednego rodzaju, wymagającym jednakowych ustawień przez cały czas pracy. Zaoszczędzi to odrobinę czasu, którego ploter potrzebuje na ustawienie ostrza automatycznego. Ostrze jest kompatybilne z modelami Portrait 3 i Cameo 4. Umożliwia cięcie w papierze do 300g, folii samoprzylepnej, flex, flock, cienkim foamiranie i filcu (do 2mm).

Ostrze standardowe

ostrze-standardowe-1

Jeśli tniesz w materiale do 1mm grubości o jednakowych ustawieniach cięcia, ale posiadasz jeden ze starszych modeli ploterów Silhouette, ostrze standardowe będzie dla Ciebie idealne. Podobnie do ostrza manualnego pozwoli zaoszczędzić odrobinę czasu w porównaniu z ostrzem automatycznym. Dzięki adapterom możesz używać go z każdym modelem Silhouette, a wytniesz nim papier do 300g, folie samoprzylepne, flex, flock, materiał do tatuaży, foamiran i filc do 1mm.

Ostrze obrotowe

OstrzeobrotoweSilhouetteciciebibuy

Przypomina krawiecki nóż krążkowy i ma podobne zastosowanie. Idealnie nada się do cięcia tkanin bawełnianych, skóry, filcu, wełny czy cienkiej bibuły karbowanej. Ze względu na większy rozmiar nasadki jest kompatybilne z ploterami Cameo 4, Plus i Pro. Jest zalecany do wycinania prostych kształtów ze względu na inną technologię cięcia, i potrzebne miejsce na arkuszu do zawrócenia na inną ścieżkę w przypadku zmiany kierunku wycinania.

Ostrze premium

ostrze-premium

Stworzone z wyjątkowo mocnego stopu metalu pozwala na użytkowanie nawet do trzech razy dłużej niż standardowe ostrze. Dostępne w wersji do starszych jak i nowszych modeli ploterów Silhouette. Nadaje się do cięcia papieru do 300g, folii samoprzylepnej, flex, flock, materiału do tatuaży, foamiranu i filcu do 1mm.

Podsumowanie

Jak widzisz każde z dostępnych w naszym sklepie ostrzy ma swoje zastosowanie i spełnia oczekiwania poszczególnych odbiorców. Możesz je dobrać odpowiednio do używanego modelu plotera i materiału z którym pracujesz. To pozwoli osiągnąć najlepsze efekty podczas cięcia i sprawi, że tworzone przez Ciebie projekty będą dokładnie takie, jak zostały zaplanowane. Mam nadzieję, że ten krótki artykuł posłuży Ci jako zbiór informacji pomocny podczas wyboru odpowiedniego ostrza. Jeśli jednak cokolwiek nadal wydaje się dla Ciebie niejasne, skontaktuj się z nami, a my chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy Ci w dokonaniu najlepszego wyboru!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Newsletter

Nie chcesz przegapić nowości i promocji?
Zapisz się do naszego newslettera!

Administratorem Twoich danych osobowych jest IMPRESS CREATIVES Sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera. Możesz poprosić o dostęp do treści danych osobowych oraz o ich przeniesienie. Jeżeli dane nie są prawidłowe - masz prawo ich sprostowania. Ponadto, możesz żądać usunięcia danych albo ograniczenia ich przetwarzania. Przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z prawem - możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Wykonanie: Michał Desol