32 441 28 83
Wycinarnia
GLUE-QUILL-BROAKTOWE-OBAZKI-5-scaled

Narzędzie Glue Quill – recenzja

Przedstawiamy jedną z nowości w naszym sklepie – narzędzie Glue Quill firmy We R Memory Keepers. Dowiedz się do czego, służy, jak możesz je wykorzystać i jakie są efekty jego pracy.

3/19/2024

Czym jest narzędzie Glue Quill?

Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej efektownych akcesoriów do plotera stworzonych przez firmę We R Memory Keepers. Pozwala na tworzenie dowolnych brokatowych wzorów na powierzchni papieru z wykorzystaniem popularnych ploterów hobbystycznych: Silhouette, Cricut, Brother oraz Sizzix.

W praktyce narzędzie to długopis wypełniony specjalnym klejem. Kupując zestaw otrzymasz do niego również 4 adaptery do mazaków We R oraz 6 pojemników bardzo drobnego brokatu.

glue-quill-4

Jak korzystać z narzędzia do brokatu?

 1. Na początek wybierz pasujący do twojego plotera adapter i umieść w nim mazak.

 2. Przed pierwszym użyciem warto rozpisać mazak na kartce.

 3. Następnie mazak z adapterem włóż do uchwytu plotera.

 4. W programie plotera zaprojektuj dowolny wzór i wyślij go do urządzenia. Doskonale sprawdzą się wzory dostosowane do szkicu.

 5. Po zakończeniu pracy plotera wyładuj matę i zdejmij z niej kartkę, aby nie zabrudzić maty brokatem.

 6. Cały projekt posyp brokatem, a następnie zsyp z niego nadmierną ilość.

 7. Pozostaw klej do wyschnięcia. Możesz również rozgrzać go nagrzewnicą, aby zwiększyć trwałość wzoru.


BROKATOWE-WINIETKI-2-769x1024

Dla kogo sprawdzi się Glue Quill?

Jest to narzędzie przede wszystkim hobbystyczne idealne dla wszystkich miłośników scrapbookingu. Z jego pomocą stworzysz napisy i ozdoby na kartki oraz exploding boxy. Planujesz urodziny, chrzciny lub imprezę ogrodową? Przygotuj za jego pomocą wyjątkowe winietki, które na długo zapadną w pamięć twoim gościom!

Glue Quill to narzędzie nie tylko dla posiadaczy ploterów tnących. Możesz również używać go ręcznie zamieniając swoje rysunki w brokatowe ozdoby.


GLUE-QUILL-BROAKTOWE-OBAZKI-2-1024x769

Nasza opinia

Po kilku godzinach zabawy z Glue Quill i Cameo 4 przedstawiamy Wam nasze opinie i porady.

 1. Umieszczenie w ploterze – mazak pasuje także do uchwytu na mazaki Silhouette. Po umieszczeniu w urządzeniu nie wysycha, ani nie cieknie z niego klej pomiędzy cięciami.

 2. Nie rozmazuje się w czasie szkicowania – mimo że metalowe sprężynki na rolkach plotera wielokrotnie poruszały się po kleju nie rozmazał się co uznajemy za duży plus! Klej doskonale rozprowadzał się po papierze i nigdzie nie powstały nitki z kleju.

 3. Pokrycie brokatem – moment, którego najbardziej się baliśmy, ale urządzenie zdołało nas zaskoczyć. Klej doskonale zostaje pokryty brokatem i nie występują białe przestrzenie.

 4. Trwałość – brokat doskonale trzyma się papieru nawet w pozycji pionowej. Niestety przy mocniejszym przetarciu część brokatu odpada.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Newsletter

Nie chcesz przegapić nowości i promocji?
Zapisz się do naszego newslettera!

Administratorem Twoich danych osobowych jest IMPRESS CREATIVES Sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera. Możesz poprosić o dostęp do treści danych osobowych oraz o ich przeniesienie. Jeżeli dane nie są prawidłowe - masz prawo ich sprostowania. Ponadto, możesz żądać usunięcia danych albo ograniczenia ich przetwarzania. Przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z prawem - możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Wykonanie: Michał Desol