32 441 28 83
Wycinarnia
wielkanoc-diy-17

Kartki wielkanocne DIY – 5 pomysłów i inspiracji

Okres świąt zbliża się do nas wielkimi krokami, jak co roku wielu z nas przygotowuje ręcznie robione kartki wielkanocne DIY. Przygotowaliśmy dla Was 5 wielkanocnych inspiracji do wykonania w domu!

3/19/2024

Jak zrobić kartkę wielkanocną?

Kartki co roku cieszą się największą popularnością i są chyba najczęściej wykonywanym wielkanocnym podarkiem. Wysyłamy je bliskim, przyjaciołom i sąsiadom. Style kartek wielkanocnych od lat bardzo się zmieniają w klasycznym nurcie zawierają one symbole religijne, natomiast wiele kartek coraz częściej jest ozdabiana wesołymi zajączkami, jajkami, owcami czy kwiatami.
Jeżeli szukacie szybkiego projektu do wycięcia polecamy wam sklep Silhouette Design Store z gotowymi projektami. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kartki wielkanocne samemu – możesz je zaprojektować samodzielnie w programie graficznym Silhouette Studio lub wyciąć ploterem scrapki których użyjecie w swoich kompozycjach.

wielkanoc-diy-5wielkanoc-diy-7-1024x766

Girlanda wielkanocna

Kolejną inspiracją którą możecie wykorzystać jako niezależny projekt – do dekoracji domu lub w wersji miniaturowej na ręcznie robionych kartkach wielkanocnych DIY jest – GIRLANDA. W łatwy sposób stworzycie ją wycinając kolorowe jajeczka i łącząc ze sobą na sznurku lub wstążce. Elementy możecie wyciąć za pomocą plotera tnącego lub klasycznych ozdobnych dziurkaczy.

wielkanoc-diy-11-1024x683wielkanoc-diy-13-1024x683

Pomysł na kartkę wielkanocną – naklejki na jajka DIY

Możecie także stworzyć oryginalne naklejki. Doskonale sprawdzi się folia do złoceń. Mogą zawierać one motywy wielkanocne czy imiona członków rodziny. Posłużą Wam do ozdabiania ręcznie robionych kartek wielkanocnych, pisanek czy jako winietki na wielkanocny stół.

wielkanoc-diy-15-1024x666wielkanoc-diy-14-1024x666

Tagi wielkanocne

Zastanawiasz się jak zrobić kartkę wielkanocną? A co powiecie na piękne personalizowane tagi z wielkanocnym motywem? Możesz wyciąć je z dowolnego papieru o wyższej gramaturze i umieścić je na ręcznie robionych kartkach lub dołączyć do podarunków dla bliskich.

wielkanoc-diy-10

Prasowanki DIY

W oryginalny sposób możesz wykorzystać także naprasowanki wycięte z folii termicznej flex lub flock. Zaprasujesz je za pomocą żelazka lub prasy termicznej na wybranej tkaninie czy materiale.

wielkanoc-diy-3-1024x683wielkanoc-diy-17

Mam nadzieję, że udało się nam zainspirować Was do samodzielnego stworzenia wielkanocnych kartek, dekoracji i podarków! Zrealizuj swój pomysł na kartkę wielkanocną!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Newsletter

Nie chcesz przegapić nowości i promocji?
Zapisz się do naszego newslettera!

Administratorem Twoich danych osobowych jest IMPRESS CREATIVES Sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera. Możesz poprosić o dostęp do treści danych osobowych oraz o ich przeniesienie. Jeżeli dane nie są prawidłowe - masz prawo ich sprostowania. Ponadto, możesz żądać usunięcia danych albo ograniczenia ich przetwarzania. Przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z prawem - możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Wykonanie: Michał Desol