32 441 28 83
Wycinarnia
2008334.10-e1668603918179

Cricut Maker 3

Nowy model Maker 3 firmy Cricut już wkrótce pojawi się na półkach naszego sklepu. Zobacz czym różni się nowe urządzenie od dobrze znanego Crcut Maker oraz jakie nowe funkcje zostały w nim dodane.

4/5/2024

O modelach Maker

Firma Cricut aktualnie oferuje 3 serie ploterów: Joy, Explore oraz Maker. Ostatnia z nich to stanowczo najbardziej rozbudowany model o ogromnych możliwościach. Plotery z serii Maker mają możliwość cięcia w ponad 300 różnych materiałach dzięki mnogości narzędzi jakie można z nimi użyć. Są to plotery stworzone do wszystkich kreatywnych twórców pozwalające na wycinanie zarówno w papierze i folii, jak i w tkaninach, filcu, czy nawet w balsie!


Jak wygląda Cricut Maker 3?

Nowy ploter na początku będzie dostępny w pięknym niebieskim kolorze. Wygląd plotera nieznacznie różni się od starszego modelu.

Na karetce z ostrzami został dodany napis z nazwą modelu. Zmienione zostały również przyciski do obsługi urządzenia. W nowym modelu do rozpoczęcia cięcia służy przycisk przedstawiający typowy trójkąt “Play” zamiast logo Cricut.

maker 3

Chcesz zobaczyć jak wygląda ten ploter w czasie cięcia oraz poznać wszystkie jego możliwości? Koniecznie zobacz ten krótki filmik:


Co nowego w modelu Cricut Maker 3?

Cięcie bez maty

Stanowczo najważniejszą funkcją nowego urządzenia jest cięcie bez użycia maty. Funkcja ta już dawno została wprowadzona wśród ploterów innych marek, lecz od dziś również użytkownicy Cricut mogą wykorzystać wszystkie korzyści jakie ona niesie!

Cricut Maker 3 może wycinać materiały z podkładem (Smart Materials) do 3,5 m bez użycia maty ploterowej! Dzięki temu możliwe jest szybkie i wygodne wycinanie w folii samoprzylepnej (Oracal), czy do tworzenia naprasowanek (flex i flock).

2008334.10-e1668603918179

Cięcie folii samoprzylepnej bez maty

Podajnik do folii

Do plotera można dodatkowo dokupić dedykowany podajnik do folii, który umożliwia korzystanie z rolek o długości do 22,8 m. Podajnik posiada wbudowany odcinak do folii pozwalający na równe odcięcie materiału po zakończeniu cięcia. Podajnik nie jest kompatybilny z starszym modelem Maker.

Prędkość cięcia

Zarówno nowy Maker 3 jaki i Explore 3 posiadają znacznie szybszy mechanizm. Prędkość cięcia została zwiększona 2x w porównaniu do poprzedniego modelu.


Co się nie zmieni?

Narzędzia

Nowy ploter Cricut Maker 3 wciąż będzie korzystał z tych samych narzędzi co Cricut Maker. Dzięki temu jeżeli posiadasz już starszy model możesz z nowym urządzeniem wykorzystać wszystkie zakupione już narzędzia i końcówki.

Oznacza to, że w nowym ploterze będzie można użyć:

  • ostrza standardowego i premium – do cięcia papierów i folii

  • mazaków – do szkicowania

  • ostrza obrotowego – do cięcia tkanin i filcu

  • ostrza Knife Blade – do cięcia grubszych materiałów takich jak np. balsa

  • narzędzi do tłoczenia

  • końcówki do grawerowania

  • narzędzi do bigowania (pojedyncze lub podwójne)

  • ostrza falistego

  • ostrza do perforacji

Dodatkowo Cricut nie planuje stworzenia żadnych nowych ostrzy lub końcówek kompatybilnych jedynie z Cricut Maker 3.

Siła cięcia

Oba modele Maker posiadają taką samą siłę cięcia. Dzięki temu wycinają w dokładnie tych samych materiałach.

2008334.9

Różnice w wyposażeniu

Znaczną różnicą między modelami Maker jest wyposażenie z jakim otrzymujesz ploter. W przypadku nowego modelu producent zrezygnował z dodawania maty do cięcia na rzecz większej ilości testowych materiałów podkładowych. Możesz ich od razu użyć z urządzeniem i łatwo wyciąć pierwsze wzory. Jednakże jeżeli planujesz wycinanie w papierze podczas zakupów koniecznie zakup do plotera również matę do cięcia.

Cricut Maker

Cricut Maker 3

Ostrze Premium

Ostrze Premium

Mata 30x30cm z mocnym klejem

Matę 30x30cm z standardowym klejem

Ostrze obrotowe

Czarny cienkopis

Materiały testowe (do cięcia na macie)

Materiały testowe (do cięcia bez maty)

50 darmowych wzorów

100 darmowych wzorów

Porównanie wyposażenia

Jeżeli rozważasz zakup jednego z modeli Cricut Maker warto wziąć pod uwagę powyższe różnice. Jeżeli głównym zastosowaniem ma być cięcie folii wybierz Maker 3, natomiast jeżeli planujesz cięcie głównie papierów oraz tkanin bardziej opłacalną opcją będzie model Cricut Maker posiadający wszystkie niezbędne akcesoria.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Newsletter

Nie chcesz przegapić nowości i promocji?
Zapisz się do naszego newslettera!

Administratorem Twoich danych osobowych jest IMPRESS CREATIVES Sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera. Możesz poprosić o dostęp do treści danych osobowych oraz o ich przeniesienie. Jeżeli dane nie są prawidłowe - masz prawo ich sprostowania. Ponadto, możesz żądać usunięcia danych albo ograniczenia ich przetwarzania. Przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z prawem - możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Wykonanie: Michał Desol