32 441 28 83
Wycinarnia
DSC5530-2048x1152

Skycut CX24 vs Cameo 4 pro

Ploter Cameo 4 pro to niezwykle popularny model marki Silhouette America, natomiast ploter Skycut Cx24 bardzo szybko zyskuje coraz to większą popularność w Polce. Dlaczego tak się dzieje, który ploter wybrać i czym różnią się te dwa modele – przeczytacie w poniższym artykule.

3/11/2024

Co łączy CX24 i Cameo 4 pro

Jakie są cechy wspólne obu ploterów?

  • Posiadają szerokie 61 cm pole cięcia, dzięki czemu są faworytami jeżeli chodzi o cięcie materiałów podkładowych bezpośrednio z rolki.

  • Możemy na nich wycinać folie samoprzylepne, folie szablonowe czy folie termiczne flex i flock.

  • Mogą wycinać papier na wylot na macie ploterowej.

  • Mogą wycinać wydruki.

  • Mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach.

DSC5522-1-1024x576

Różnice pomiędzy ploterami

PRECYZJA CIĘCIA
Pierwszą różnicą jest dokładność cięcia niewielkich elementów, liter i kształtów. Ploter Silhouette Cameo 4 pro lepiej sprawdza się podczas większych kształtów czy napisów, natomiast ploter Skycut CX24 zdecydowanie lepiej radzi sobie z cięciem drobnych detali czy czcionek minimalizując pojawiające się zniekształcenia.

PROGRAM
Do plotera Silhouette Cameo 4 pro dołączone jest polskojęzyczne oprogramowanie Silhouette Studio. Pozwala ono na samodzielne projektowanie wzorów i napisów. Program w podstawowej wersji jest darmowy. Natomiast aby otwierać pliki: cdr. ai. svg. lub wysyłać pliki do cięcia bezpośrednio z Corel Draw czy Illustratora konieczny jest zakup rozszerzonej wersji.

Ploter Skycut CX24 ma w zestawie dołączony program SignCut (darmowy przez 1 rok), posiada darmowe wtyczki pozwalające na wysyłanie plików z Adobe Illustratora i Corel Draw.
Może być także obsługiwany przez płatne programy:

Beambox-Pro-2

AKCESORIA
W ploterze Silhouette Cameo 4 pro możemy używać: dodatkowego ostrza obrotowego do cięcia tkanin, narzędzia do złoceń, narzędzia do graweru.

Do plotera Skycut CX24 znajdziemy natomiast dedykowany: stojak, kosz do folii, narzędzie do bigowania oraz narzędzie do graweru.

POŁĄCZENIE
Ploter Cameo 4 pro łączy się z komputerem za pomocą kabla usb lub bezprzewodowo przez Bluetooth.
Ploter Skycut Cx24 również może łączyć się za pomocą kabla usb lub przez sieć Wifi.

OBŁUGA
Oba plotery możemy obsługiwać z poziomu komputera i programu graficznego z którego korzystamy. Dodatkowo do plotera Cameo 4 pro możemy wysyłać pliki z aplikacji na urządzeniach mobilnych, natomiast ploter Skycut CX24 obsłużymy również na ekranie dotykowym urządzenia przenosząc plik na pendrive.

CameoPro-1024x664

Który ploter wybrać?

Jeżeli potrzebujesz dużego formatu cięcia (60cm) i planujesz wykorzystanie hobbystyczne: scrapbooking, rękodzieło, cięcie materiału, naklejki na balony, naprasowanki na koszulki.
Wybierz ploter Silhouette Cameo 4 pro.

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym użytkowaniu, planujesz realizacje dużej ilości zamówień, zależy Ci na dużej precyzji urządzenia, wybierz ploter Skycut CX24.

SKYCUT CX24

CAMEO 4 PRO

SZEROKOŚĆ CIĘCIA

60CM

60CM

OPROGRAMOWANIE

SIGNMASTER, SIGNCUT

SILHOUETTE STUDIO

OBSŁUGA Z COREL DRAW

DARMOWA WTYCZKA

PŁATNA WTYCZKA

OBSŁUGA Z ADOBE ILLUSTRATOR

DARMOWA WTYCZKA

PŁATNA WTYCZKA

CIĘCIE NA MACIE

TAK (DOWOLNA)

TAK (60X60CM)

POŁĄCZENIE

WIFI, USB

BLUETOOTH, USB

BIGOWANIE

TAK

NIE

GRAWER

TAK

TAK

CIĘCIE WYDRUKU

TAK (KAMERA)

TAK (CZUJNIK LASEROWY)

ZASTOSOWANIE

PROFESJONALNE

HOBBYSTYCZNE

DSC5529-1024x576

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Newsletter

Nie chcesz przegapić nowości i promocji?
Zapisz się do naszego newslettera!

Administratorem Twoich danych osobowych jest IMPRESS CREATIVES Sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera. Możesz poprosić o dostęp do treści danych osobowych oraz o ich przeniesienie. Jeżeli dane nie są prawidłowe - masz prawo ich sprostowania. Ponadto, możesz żądać usunięcia danych albo ograniczenia ich przetwarzania. Przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z prawem - możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Wykonanie: Michał Desol