32 441 28 83
Wycinarnia
Polskie-znaki-Silhouette-Studio

Jak dorobić polskie znaki do czcionki?

Wiele czcionek posiada fantazyjne kroje, których chcemy użyć w naszych pracach, problem pojawia się w momencie, gdy nie mają one polskich znaków. Pokaże Ci jak w łatwy sposób, jak dorobić je samodzielnie w programie graficznym.

4/3/2024

Jak dodać polskie znaki do czcionki?

Jeżeli chodzi o brak polskich znaków w ulubionych fontach, to jest to dość powszechne. Pokaże Ci jak można dodać polskie znaki i dodatkowe ogonki w czcionkach. Będę pracowała na programie Silhouette Studio ale zasada działania będzie dokładnie taka sama w innych programach graficznych. Pierwsza czcionka: Great Vibes ma polskie znaki, druga natomiast: Brusher już nie, dlatego w ich miejscu widzimy pola prostokątów.

1

Pierwszym krokiem jest wpisanie liter bez polskich znaków – powstaje więc napis “wrozka”.

2

Następnie w kolejnej linii wpisuję znaki tj.: przecinek, kropka, apostrof i sprawdzam który z nich będzie najbardziej odpowiadał kształtem potrzebnym elementom.

3-1

Klikam prawym przyciskiem myszy i wybieram opcję rozgrupuj aby rozdzielić kształty i móc je pojedynczo edytować.

55-1024x576

Następnie przenoszę apostrof nad literę O, a następnie kropkę nad literę Z. Kształty zmniejszam tak, aby dopasowały się do całego napisu.

4-16-1

Mam nadzieję, że podana metoda przyda się podczas tworzenia Waszych projektów. Jak widać, dodawanie czcionki z polskimi znakami nie jest takie trudne.
Dowiedz się również jak pobrać nową czcionkę lub jak wybrać czcionkę do projektu.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Newsletter

Nie chcesz przegapić nowości i promocji?
Zapisz się do naszego newslettera!

Administratorem Twoich danych osobowych jest IMPRESS CREATIVES Sp. z o.o. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera. Możesz poprosić o dostęp do treści danych osobowych oraz o ich przeniesienie. Jeżeli dane nie są prawidłowe - masz prawo ich sprostowania. Ponadto, możesz żądać usunięcia danych albo ograniczenia ich przetwarzania. Przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z prawem - możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Wykonanie: Michał Desol