Nie raz pojawia się potrzeba aby wyciąć coś co wykracza poza format naszej maty, szczególnie jeżeli korzystamy z ploterów o mniejszych gabarytachtakich jak Portrait czy Curio. W poprzednim poście pokazałam Wam jak pominąć ten problem w przypadku foli (klik) – dziś nauczymy się jak tworzyć zdecydowanie większe papierowe projekty 3d z matą a4.

1. Otwieramy nasz projekt w Silhouette Design Studio – zwiększamy projekt do wybranych rozmiarów. W moim przypadku jest to świąteczny papierowy domek z piernika.1 2. Aby rozciąć poszczególne ściany domku używany narzędzia KNIFE Przeciągamy prostą linią w miejscu w którym chcemy rozciąć obrazek.3 W taki sposób powstają na 2 odrębne obrazki.4 3. W taki sposób dzielimy wszystkie elementy domku – aby po wycięciu je skleić musimy jeszcze stworzyć ‘skrzydełka’
a

Rysujemy dwa prostokąty w miejscach w których stworzymy miejsca do zagięcia.b Nasuwamy je tak aby nachodziły na obrazek. c

A teraz uwaga🙂 Aby wszystko się udało wszystkie elementy muszą być rozdzielone (ungrup), następnie przytrzymując klawisz shiftzaznaczamy sam kontur domku i dwa dorysowane prostokąty, naciskamy prawy przycisk myszy i wybieramy opcję weld.
d Całość zostaje połączona:)

4. Aby po wycięciu wszystkie elementy ładnie się składały w miejscu zagięcia rysujemy dwie proste linie.eI przechodzimy do opcji cięcia, znów trzymając shift zaznaczamy 2 narysowane linie i z listy po prawej stronie ekranu wybieramy Perforate Edge.
efLinie będą wycięte jako przerywany obszar;)

Całą historię powtarzamy z każdym z elementów domku.

A oto efekty:

image4155 (1)