Mata PixScan służy do umożliwienia nam wycięcia gotowych grafik (bez znaczników z opcji print and cut).Jak to działa:

Mata Cameo 3
Mata Portrait 2
Mata Curio

Przed pierwszym użyciem konieczna jest kalibracja programu z aparatem którego używamy (możemy korzystać również ze scanera).

KALIBRACJA

– Wybieramy ikonę Pixscan z paska po prawej stornie ekranu, następnie wybieramy ”pokaż kartą testową kalibracji”, a z rozwijanej listy wybieramy format który odpowiada naszym preferencjom.

Następnie klikamy plik – drukuj.

Po wydrukowaniu arkusza robimy mu zdjęcie aparatem który chcemy skalibrować z urządzeniem, poniżej wskazówki w jaki sposób powinno wyglądać zdjęcie:

Zrobione zdjęcie otwieramy w programie, klikając w plusik pojawi się nazwa urządzenia którym wykonywane było zdjęcie. Kalibracji dokonujemy tylko raz gdy chcemy wprowadzić nowe urządzenie, które ma być kompatybilne z Silhouette Studio.Po dokonaniu kalibracji układamy wybrane obiekty na macie, i robimy jej zdjęcie:

Otwieramy zdjęcie klikając: Importuj obraz PixScan z pliku, i program automatycznie umiejscawia nam zdjęcie w na macie.Teraz możemy samodzielnie zaznaczyć gdzie i jaki element chcemy wyciąć wybierając projekty z gotowych kształtów lub używając narzędzia.

Oto i efekty

Ploter wyciął zaznaczane elementy.


INNE NASZE TUTORIALE: