Dziś przychodzimy z inspiracją dla rodziców znudzonych dzieci. Zobaczcie jak zrobić uwielbiane przez wszystkie maluchy puzzle DIY w Silhouette Studio!

Tworzenie projektu puzzli do wydruku

Jak stworzyć puzzle ze zdjęcia? Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem Silhouette Studio Designer Edition Plus lub Business Edition stworzenie własnego projektu puzzli nie może być łatwiejsze. Wystarczy w programie umieścić dowolną grafikę i skorzystać z generatora siatki puzzli. Pozwala on określić liczbę rzędów i kolumn fragmentów układanki, a także stopień zakrzywienia krawędzi.

Tworzenie puzzli do wydruku
Grafika na puzzle Continents Vectors by Vecteezy

Jak zrobić puzzle DIY? Puzzle z własną grafiką w Silhouette Studio stworzysz nakładając siatkę na obrazek. Następnie tak przygotowany projekt wydrukuj i wyślij do plotera do cięcia z użyciem funkcji Print&Cut.

Aby puzzle były błyszczące i śliskie od góry można wydrukować je na papierze do etykiet, a następnie nakleić na wycięte z grubszego papieru elementy.

Jak stworzyć puzzle ze zdjęcia
Utwardzenie puzzli

Jak zrobić puzzle DIY?

Wycięte elementy należy połączyć ze sobą naklejając grafikę na wycięte z twardszego papieru puzzle.


Jeżeli posiadasz podstawową wersję programu Silhouette Studio możesz do tworzenia puzzli do wydruku wykorzystać grafikę z internetu z szablonem puzzli. Następnie po pobraniu odpowiedniej siatki stwórz z niej linie do cięcia za pomocą narzędzia Obrys.