Zarówno Silhouette Portrait, Curio jak i Cameo 3 mają dołączone w zestawie oprogramowanie Silhouette Design Studio. Program ten jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze, można za jego pomocą narysować dowolny wymyślony przez siebie kształt na wzór – na wzór programu Paint 😉

Wzory do wycinania na ploterze

1. RYSUJEMY SAMI

Korzystając ze znanego menu po lewej stronie ekranu narysujemy podstawowe kształty geometryczne oraz własne linie.
wzory do wycinania na ploterze

2. GRAFIKA

Program otwiera pliki: .jpg, .gif, .png, .bmp, .wmf, .dxf, .gsd/.gst. pozwala to w praktyce na wycięcie praktycznie każdej znalezionej w internecie grafiki czy wzoru.

Jak to zrobić zobaczysz w tutorialach poniżej:

Jak wyciąć ramkę?
Jak wyciąć prosty kształt?

3. POBIERANIE PROJEKTÓW

Istnieją również setki stron z gotowymi wzorami i projektami udostępnianymi przez internautów za darmo. Przykładem strony z darmowymi wzorami są np:

https://www.birdscards.com/free-svg-cut-files/frame-svgs/circle-frames/,
https://monicascreativeroom.se/category/cutting-files/cupcake-wrappers/

Po pobraniu projektu na dysk, w Silhouette Design Studio wybieramy opcję: Plik>otwórz i wybrany projekt pojawia się na ekranie gotowy do wycięcia.

P.S. Pobrałaś projekt i chcesz edytować jego elementy?
Nic prostszego! Naciśnij prawy przycisk myszy i wybierz opcje rozgrupuj.
Elementy nie będą już stanowić spójnej całości!

darmowe wzory do plotera

4. SILHOUETTE DESIGN STORE

Program ma również połączenie do biblioteki wzorów marki Silhouette, z której można pobierać różnorodne bajeczne projekty do swojego programu ich cena to zazwyczaj 0,75-0,99$ – czyli ok 4 zł. Płatności odbywają się za pośrednictwem karty kredytowej lub paypal.

gotowe projekty wzory na ploter

Gotowe projekty wzory na ploter

Wzory zostały podzielona na kategorie tematyczne, można je również wyszukać za pomocą okna w prawym górnym rogu, wpisując frazę w języku angielskim.gotowe wzory na ploter

Kupując ploter Silhouette w Wycinarni, otrzymują Państwo bon na miesiąc korzystania z tych wzorów zupełnie za dramo (wartość 25$). Co tydzień jest również udostępniany darmowy wzór do użytku wszystkich posiadaczy Silhouette.

darmowe wzory do wycinania na ploterze

Kupując Silhouette Portrait oraz Curio w bibliotece programu czeka na Państwa 50 darmowych wzorów, w przypadku Silhouette Cameo 3 jest to aż 100 darmowych wzorów. Aby je otrzymać należy tylko zarejestrować swój produkt.

Gotowe wzory do wycinania na ploterze

PODSUMOWUJĄC

Wzory można w sposób zupełnie nieograniczony tworzyć samemu w dowolnych kształtach i wymiarach lub pobierać gotowe płatne lub zupełnie darmowe.

WIĘCEJ TUTORIALI Z SILHOUETTE STUDIO:

1. Print and cut koło raktunkowe

2. Print and cut pierwsze kroki

3. Kilka porad dla początkujących

4. Jak wyciąć ramkę?

5. Jak wyciąć prosty kształt?

6. Format svg – istotne pytania

7. Offset – czyli tworzenie warstw