Zajmujesz się rękodziełem i chcesz zautomatyzować swoją pracę? Jeśli do tej pory wykonywane przez Ciebie projekty wymagały korzystania z nożyczek czy wykrojników, zakup plotera będzie wyjątkowo dużym krokiem w kierunku przyspieszenia pracy i rozwoju. Wybór odpowiedniego urządzenia na początek może nie należeć do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli ogranicza cię budżet lub nie masz pewności czy ploter tnący w ogóle sprawdzi się w twojej pracowni. W tego typu sytuacjach często proponuję ploter Silhouette Portrait 3. A dlaczego? Zaraz Ci o tym opowiem.

Plotery Silhouette to świetne urządzenia również dla osób początkujących. Sprawdzą się w niewielkich pracowniach zarówno do użytku hobbystycznego jak i realizacji niewielkich zamówień. Silhouette Portrait 3 to jeden z najczęściej wybieranych modeli na start.

Silhouette Portrait 3

Rozmiar

ploter Silhouette Portrait 3

Portrait 3 to jeden z najmniejszych ploterów tnących w naszej ofercie. Ma wymiary 41,1 x 14,0 x 11,2 cm. Dzięki temu łatwo znaleźć dla niego miejsce nawet w najmniejszych pracowniach. Ponadto jego waga, około 1,7kg, pozwala na łatwy transport, dzięki czemu prowadzenie różnego rodzaju pokazów czy udział w eventach nie stanowi problemu.

Format

Jak na niewielkie i poręczne urządzenie ploter Portrait 3 oferuje nam całkiem sporo, ponieważ wycina wzory na macie w formacie A4. Pozwala to na tworzenie kartek, zaproszeń czy topperów z arkuszy w standardowych wymiarach i nie wymaga przycinania papieru. Dzięki temu nawet początkujący mogą skupić się na przyswajaniu wiedzy dotyczącej obsługi plotera korzystając ze swoich ulubionych materiałów.

Wszechstronność

ploter Silhouette Portrait 3 (17)

Silhouette Portrait 3 poradzi sobie z papierem do nawet 300g. Wytnie również folię samoprzylepną bezpośrednio z rolki o szerokości ok. 23cm bez potrzeby użycia maty. Bez maty wytnie również inne materiały podkładowe takie jak papiery do naklejek, folie flex i flock. Ploter ma również funkcję szkicowania za pomocą dedykowanych mazaków, lub dowolnego pisaka czy cienkopisu za pomocą odpowiedniego adaptera. Może również złocić, a także ciąć materiały takie jak pianka kreatywna czy foamiran. Radzi sobie również z cięciem wydruków za pomocą funkcji Print&Cut. Zaskakująco wiele możliwości jak na tak niewielkie urządzenie!

Niezbędne akcesoria w zestawie

ploter Silhouette Portrait 3

Do plotera dołączona jest standardowa mata A4, ostrze automatyczne oraz autorski poradnik, który pomoże w nauce funkcji plotera. To pozwoli na rozpoczęcie pracy bez potrzeby dokupowania akcesoriów. Do plotera dołączona jest również podstawowa wersja oprogramowania, które pozwoli na wycinanie gotowych wzorów w formacie Studio pochodzących z Silhouette Design Store. W programie można również stworzyć samodzielnie proste projekty czy napisy korzystając z czcionek zainstalowanych w komputerze.

Cena

ploter Silhouette Portrait 3

Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem Portrait 3 będzie idealnym wyborem. W cenie 999zł otrzymujesz kompaktowe urządzenie, posiadające większość funkcji swoich większych odpowiedników. W cenie otrzymujesz urządzenie wraz z niezbędnymi akcesoriami i oprogramowaniem, gotowe do rozpoczęcia pracy!


Jak widać ploter Silhouette Portrait 3 to nie tylko niewielkie gabaryty i niska cena, ale również mnóstwo funkcji, które można wykorzystać podczas tworzenia! Pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i dzięki temu wykonywać jeszcze więcej ciekawych projektów!