Nie raz zdarzy się że sprzęt nie chce z nami współpracować?

Co zrobić w takiej sytuacji?

PROBLEMY Z SILHOUETTE
Najczęściej spotykane problemy z ploterem Silhouette:
– ploter drze papier
– ploter wycina w innych miejscach niż oznaczone
– ploter nie wycina
– ostrze nie dociska papieru
Zanim zaczniesz się denerwować, że coś idzie nie po Twojej myśli:

+ zaktualizuj oprogramowanie na stronie producenta http://www.silhouetteamerica.com/software#update
+ włącz i wyłącz ploter oraz oprogramowanie
+ wyjmij wszystkie kable następnie włóż je ponownie pamiętając o odpowiednim docisku
Problemy techniczne:

+ WYCZYŚĆ OSTRZE (jest to najczęstszy powód problemów z ploterem!)http://wycinarnia.pl/porady/cos-jest-nie-tak-szybka-isntrukcja-czyszczenia-ostrza/

Ustaw ostrze na 0, a następnie delikatnie odkręć nasadkę znajdującą się na końcu ostrza. Usuń znajdujące się tam resztki foli i papieru, które nie pozwalają Twojemu ostrzu swobodnie się obracać, możesz użyć do tego sprężonego powietrza, szpilki czy wykałaczki. Pamiętaj również o oczyszczeniu rowków wokół ostrza z lubiącego zalegać tam kurzu.

+ ODKURZ PLOTER, nic nie działa na sprzęt elektroniczny tak Ĺşle jak zalegający na nim kurz. Delikatnie usuń kurz z pokrywy, prowadnic oraz widocznych elementów plotera nie wyłączając sprężyn pozwalających na podnoszenie się i opadanie ostrza. Używaj do tego sprężonego powietrza.

+ Jeżeli sprężyny odpowiedzialne za docisk ostrza wydają niepokojące dĹşwięki, a ostrze nie dociska odpowiednio papieru wymagane jest ich nasmarowanie użyj preparatu typu WD40 bezpośrednio na sprężynki.

+ Pamiętaj aby ostrze było zablokowane podczas wycinania

tools-251572_960_720

 

Problem z ustawieniami:

+ Zadarcia papieru są najczęściej spowodowane złymi ustawieniami plotera. W programie producent proponuje zalecane ustawienia dla danego rodzaju materiału, proszę pamiętać że są to tylko ‘zalecenia’ a materiały różnią się od siebie strukturą i gęstością dlatego proszę śmiało zwiększać nacisk (thickness) lub ostrze na wyższy numer jeżeli cięcie jest zbyt słabe, przy grubych materiałach można śmiało zaznaczać również opcję double cut i track enhacking. Przy bardzo precyzyjnych wzorach najlepiej ustawiać prędkość (speed) na najniższe niższe numery nie spowoduje to zadarcia papieru.

+ Kolejnym powodem jest już zużyta mata jeżeli precyzyjne wzory nie wycinają się tak jak dawniej, papier zagina się lub zadziera może być to spowodowane słabszym klejem na macie. Warto pamiętać że kleje i spraye odświeżające klej na macie nigdy nie zastąpią nowej maty pokrytej mocnym klejem o jednolitej warstwie.

+ SprawdĹş również czy Twoje ostrze nie jest uszkodzone (uszczerbione) lub zbytnio zużyte.

+ W przypadku Silhouette Curio problemy z wycinaniem mogą zdarzać się w przypadku użycia złej ilości platform, jeżeli papier jest cienki używaj maxymalnej ilości platform do wycinania, pozwoli to na odpowiedni nacisk ostrz na papier.

+ Na początku wycinania mata pokryta jest bardzo mocnym klejem, zaleca się użycie grubszego papieru (np. techniczny, wizytówkowy) przez pierwsze kilka cięć aby nie zniszczyć wycinanek podczas zdejmowania ich z maty.

wooden-wall-949818_640

 

P.SKOŁO RATUNKOWE OPCJI PRINT AND CUT
http://wycinarnia.pl/porady/print-and-cut-kolo-ratunkowe/