Wiele czcionek posiada fantazyjne kroje których chcemy użyć w naszych pracach, problem pojawia się w momencie gdy nie mają one polskich znaków. Pokaże Ci jak w łatwy sposób dorobić je samodzielnie w programie graficznym.

Jeżeli chodzi o brak polskich znaków w ulubionych fontach jest to dość powszechne, pokaże Ci jak można dorobić dodatkowe ogonki w czcionkach. Będę pracowała na programie Silhouette Studio ale zasada działania będzie dokładnie taka sama w innych programach graficznych.Pierwsza czcionka: Great Vibes ma polskie znaki, druga natomiast: Brusher już nie, dlatego w ich miejscu widzimy pola prostokątów.

Pierwszym krokiem jest wpisanie liter bez polskich znaków – powstaje więc napis “wrozka”.

Następnie w kolejnej linii wpisuję znaki tj.: przecinek, kropka, apostrof i sprawdzam który z nich będzie najbardziej odpowiadał kształtem potrzebnym elementom.

Następnie przenoszę apostrof nad literę O, a następnie kropkę nad literę Z. Kształty zmniejszam tak aby dopasowały się do całego napisu.

Mam nadzieję, że podana metoda przyda się podczas tworzenia Waszych projektów.

O czionkach pisałam także we wcześniejszych artykułach:
Tutaj dowiesz się jak pobrać nową czcionkę, a tutaj jak sprawdzić podgląd wszystkich czcionek i wybrać odpowiednią do projektu.