Wiele czcionek posiada fantazyjne kroje, których chcemy użyć w naszych pracach, problem pojawia się w momencie, gdy nie mają one polskich znaków. Pokaże Ci jak w łatwy sposób, jak dorobić je samodzielnie w programie graficznym.

Jak dodać polskie znaki do czcionki?

Jeżeli chodzi o brak polskich znaków w ulubionych fontach, to jest to dość powszechne. Pokaże Ci jak można dodać polskie znaki i dodatkowe ogonki w czcionkach. Będę pracowała na programie Silhouette Studio ale zasada działania będzie dokładnie taka sama w innych programach graficznych. Pierwsza czcionka: Great Vibes ma polskie znaki, druga natomiast: Brusher już nie, dlatego w ich miejscu widzimy pola prostokątów.

Pierwszym krokiem jest wpisanie liter bez polskich znaków – powstaje więc napis “wrozka”.

Następnie w kolejnej linii wpisuję znaki tj.: przecinek, kropka, apostrof i sprawdzam który z nich będzie najbardziej odpowiadał kształtem potrzebnym elementom.

Następnie przenoszę apostrof nad literę O, a następnie kropkę nad literę Z. Kształty zmniejszam tak, aby dopasowały się do całego napisu.

Mam nadzieję, że podana metoda przyda się podczas tworzenia Waszych projektów. Jak widać, dodawanie czcionki z polskimi znakami nie jest takie trudne.
Dowiedz się również jak pobrać nową czcionkę lub jak wybrać czcionkę do projektu.