Często zastanawiacie się, który z tych dwóch modeli wybrać.
Poniżej przedstawiamy główne różnice pomiędzy ploterami Curio a Cameo 3.

Curio vs Cameo 3

1. Podstawową różnicą pomiędzy tymi ploterami jest format maty.
W przypadku Cameo 3 jest to mata o wymiarach 30 cm x 30 cm, z możliwością używania maty 30x60cm.
W Silhouette Curio do zestawu dołączona jest mata 21,6 cm x 15,2 cm (ok a5), istnieje również możliwość używania maty o formacie a4.curio vs cameo 3Różnice curio vs cameo 32. Kolejną różnicą jest budowa ploterów.
Ploter Silhouette Cameo 3 posiada matę, na której umieszczamy materiał w którym chcemy wycinać. Ploter pozwala również na wycinanie materiałów z podkładem (naklejki, zdrapki, folie samoprzylepne, folie do tkanin) bez używania maty, bezpośrednio z rolki (do max. długości 3m).
W ploterze Silhouette Curio mata umieszczona jest na podkładkach, które ułożone są jedna na drugiej na ruchomej platformie. Pozwala to na regulacje wysokości maty, i umożliwia np. włożenie 5 mm deseczki na platformę i naszkicowanie na niej wzoru przez mazaki umieszczone w ploterze.

Ploter Silhouette Curiocurio a cameo 3 różnicecięcie bez maty Silhouette Cameo 33. Funkcje
Ploter Silhouette Cameo 3 posiada ostrze automatyczne – ploter sam ustawia je na określone przez nas w programie parametry. Może łączyć się z komputerem za pomocą Bluetooth, posiada również dotykowy ekran lcd który pozwala np. na zmianę parametrów wycinania po rozpoczęciu cięcia lub powtórzenie ostatniej zapamiętanej czynności.

Ploter Silhouette Curio jako jedyny z modeli Silhouette pozwala na tłoczenie w papierze, a także na wykonywanie złoceń za pomocą przeznaczonej do tego folii.
Posiada specjalne maty z miękką gąbkową powierzchnią oraz narzędzie szerokie oraz wąskie służące do tłoczenia.

silhouette curio vs cameo

silhouette curio vs cameo różnice

Co mają wspólnego oba modele?

Oba plotery mogą wycinać w grubszych materiałach przy pomocy ostrza głęboko tnącego, a także używać ostrza do stipplingu i graweru. Łączą się z komputerem poprzez kabel usb, a w zestawie dołączone jest do nich pełne oprogramowanie.
Oba modele są kompatybilne z funkcją Print and Cut oraz Pixscan.

Ich funkcje i budowa różnią się między sobą i warto przemyśleć ich zastosowanie do naszych indywidualnych potrzeb.

Więcej informacji znajdziecie również tutaj: