Walentynki tuż tuż, a Ty wciąż nie masz upominku dla bliskiej Ci osoby? Nie szkodzi – dzisiaj postaram się zainspirować Cię do stworzenia własnoręcznie oryginalnego prezentu za pomocą plotera tnącego. Pokażę Ci pięć pomysłów na upominki DIY, które z pewnością zachwycą obdarowaną osobę.

Miłosna kartka

Miłosny liścik to klasyka jeśli chodzi o Walentynki. Chcąc obdarować kogoś tego typu upominkiem, warto zadbać zarówno o odpowiednią treść jak i jego wygląd. Do wykonania estetycznej kartki w kształcie serca wystarczy prosty wzór, który można wykonać samodzielnie lub pobrać. Wycięcie elementów z kolorowego papieru technicznego i połączenie ich w całość nie zajmie zbyt wiele czasu. Wystarczy wpisać treść miłosnej wiadomości i kartka jest gotowa!

Oryginalny kubek

Jeśli wolisz praktyczne prezenty, które będą służyły obdarowanej osobie każdego dnia, warto postawić na personalizowany kubek. Wykonać go można na kilka sposobów – metodą sublimacji z użyciem dedykowanej drukarki, papieru i prasy. Jeśli jednak nie zajmujesz się sublimacją na co dzień i nie posiadasz niezbędnego sprzętu i materiałów, możesz wykonać kubek za pomocą folii samoprzylepnej, którą wystarczy wyciąć ploterem i nanieść na kubek za pomocą folii transferowej. Należy tylko pamiętać, że wykonany w ten sposób kubek nie nadaje się do mycia w zmywarce. Wzór pobierzesz TUTAJ.

Personalizowana koszulka

Kolejną propozycją prezentu, który posłuży na co dzień bliskiej nam osobie jest oryginalna koszulka, którą można wykonać za pomocą folii termotransferowej. Wystarczy wyciąć wybrany wzór za pomocą plotera. Należy pamiętać, by zrobić to w lustrzanym odbiciu! Następnie zgodnie z zaleceniami producenta trzeba wgrzać folię w wybraną tkaninę za pomocą dedykowanej prasy lub żelazka. Wzór napisu pobierzesz TUTAJ.

Kupon miłosny

Jeśli masz kilka pomysłów na spędzenie Walentynek, możesz pozostawić ostateczny wybór swojej drugiej połówce. To również można zrobić w oryginalny sposób, na przykład obdarowując ją romantycznym, miłosnym kuponem, z którego wybierze i wyrwie bilecik na wybrane wydarzenie. Może to być kolacja, kino, masaż czy koncert. Wystarczy wyciąć kupon w papierze o gramaturze około 250g i samodzielnie uzupełnić poszczególne bileciki Twoimi pomysłami!

Wzór do pobrania Cutting Space

Wszystkie powyższe wzory możesz zakupić od naszych Twórców na platformie Cutting Space! Dodatkowo możesz pobrać wiele z nich za darmo. Na przykład tę piękną ramkę z serduszkami. Wystarczy, że klikniesz TUTAJ. Wzór możesz wykorzystać zarówno do stworzenia własnej kartki jak i jako naprasowankę, czy ozdobę na kubek. Nic nie stoi na przeszkodzie by umieścić ją w albumie ze zdjęciami czy wykorzystać w inny sposób – ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Moje propozycje nie powinny sprawić żadnych problemów osobom posiadającym ploter tnący. Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do tworzenia upominków z okazji Walentynek dla siebie lub innych. W końcu tworzyć można również z miłości do kreatywności!