Ploter Cameo 4 pro to niezwykle popularny model marki Silhouette America, natomiast ploter Skycut Cx24 bardzo szybko zyskuje coraz to większą popularność w Polce.
Dlaczego tak się dzieje, który ploter wybrać i czym różnią się te dwa modele – przeczytacie w poniższym artykule.

Co łączy CX24 i Cameo 4 pro

Jakie są cechy wspólne obu ploterów?

  • Posiadają szerokie 61 cm pole cięcia, dzięki czemu są faworytami jeżeli chodzi o cięcie materiałów podkładowych bezpośrednio z rolki.
  • Możemy na nich wycinać folie samoprzylepne, folie szablonowe czy folie termiczne flex i flock.
  • Mogą wycinać papier na wylot na macie ploterowej.
  • Mogą wycinać wydruki.
  • Mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Różnice pomiędzy ploterami

PRECYZJA CIĘCIA
Pierwszą różnicą jest dokładność cięcia niewielkich elementów, liter i kształtów. Ploter Silhouette Cameo 4 pro lepiej sprawdza się podczas większych kształtów czy napisów, natomiast ploter Skycut CX24 zdecydowanie lepiej radzi sobie z cięciem drobnych detali czy czcionek minimalizując pojawiające się zniekształcenia.

PROGRAM
Do plotera Silhouette Cameo 4 pro dołączone jest polskojęzyczne oprogramowanie Silhouette Studio. Pozwala ono na samodzielne projektowanie wzorów i napisów. Program w podstawowej wersji jest darmowy. Natomiast aby otwierać pliki: cdr. ai. svg. lub wysyłać pliki do cięcia bezpośrednio z Corel Draw czy Illustratora konieczny jest zakup rozszerzonej wersji.

Ploter Skycut CX24 ma w zestawie dołączony program SignCut (darmowy przez 1 rok), posiada darmowe wtyczki pozwalające na wysyłanie plików z Adobe Illustratora i Corel Draw.
Może być także obsługiwany przez płatne programy:

Ploter beambox pro

AKCESORIA
W ploterze Silhouette Cameo 4 pro możemy używać: dodatkowego ostrza obrotowego do cięcia tkanin, narzędzia do złoceń, narzędzia do graweru.

Do plotera Skycut CX24 znajdziemy natomiast dedykowany: stojak, kosz do folii, narzędzie do bigowania oraz narzędzie do graweru.

POŁĄCZENIE
Ploter Cameo 4 pro łączy się z komputerem za pomocą kabla usb lub bezprzewodowo przez Bluetooth.
Ploter Skycut Cx24 również może łączyć się za pomocą kabla usb lub przez sieć Wifi.

OBŁUGA
Oba plotery możemy obsługiwać z poziomu komputera i programu graficznego z którego korzystamy. Dodatkowo do plotera Cameo 4 pro możemy wysyłać pliki z aplikacji na urządzeniach mobilnych, natomiast ploter Skycut CX24 obsłużymy również na ekranie dotykowym urządzenia przenosząc plik na pendrive.

Który ploter wybrać?

Jeżeli potrzebujesz dużego formatu cięcia (60cm) i planujesz wykorzystanie hobbystyczne: scrapbooking, rękodzieło, cięcie materiału, naklejki na balony, naprasowanki na koszulki.
Wybierz ploter Silhouette Cameo 4 pro.

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym użytkowaniu, planujesz realizacje dużej ilości zamówień, zależy Ci na dużej precyzji urządzenia, wybierz ploter Skycut CX24.

SKYCUT CX24CAMEO 4 PRO
SZEROKOŚĆ CIĘCIA60CM60CM
OPROGRAMOWANIESIGNMASTER, SIGNCUTSILHOUETTE STUDIO
OBSŁUGA Z COREL DRAWDARMOWA WTYCZKAPŁATNA WTYCZKA
OBSŁUGA Z ADOBE ILLUSTRATORDARMOWA WTYCZKAPŁATNA WTYCZKA
CIĘCIE NA MACIETAK (DOWOLNA)TAK (60X60CM)
POŁĄCZENIEWIFI, USBBLUETOOTH, USB
BIGOWANIETAK NIE
GRAWERTAKTAK
CIĘCIE WYDRUKUTAK (KAMERA)TAK (CZUJNIK LASEROWY)
ZASTOSOWANIEPROFESJONALNEHOBBYSTYCZNE
Ploter skycut cx24