Jak nadać drugie życie domowej zastawie? Dziś pokażemy wam jak stworzyć własne kubki przy pomocy plotera Silhouette Portrait.

Czego użyłam:
– Dishwasher Safe Mod Podge (do kupienia na Amazon) lub zwykły “czerwony” Mod Podge do decoupage do kupienia w Polsce ale wtedy kubki można myćtylko ręcznie.
– Taśma malarska
– Sypki brokat
– Folia Oracal 641 (polecam sklep Lambda – szybka wysyłka, znakomity kontakt ze sprzedawcą)
– białe kubki

1.Pierwszym krokiem jest zaznaczenie Lini taśmą malarską, pozwoli nam to na równy brzeg naszego zdobienia.

brkastowy kubek diy

2. Dolną część kubka malujemy warstwą Mod Podge – za pomocą pędzla lub gąbeczki.brokatowe kubki diy

3. Zamalowaną cześć obficie zasypujemy sypkim brokatem. Po ok 30 minutach możemy delikatnie przetrzeć kubek miękkim pędzelkiem aby usunąć nadmiar brokatu. Kubek warto odstawić na noc do wyschnięcia przed nałożeniem kolejnej warstwy.brokatowe kubki diy

 

* Jeżeli brokatu jest zbyt mało i efekt Cię nie zadowala powtórz ten proces jeszcze raz tworząc drugą warstwę.

 

4. Wyschniętą warstwę brokatu malujemy po raz kolejny w całości Mod Podge – to zabezpieczy go przed kruszeniem i utwardzi warstwę z zewnątrz – znów odstawiamy kubek do wyschnięcia i zdejmujemy taśmę malarską.

Po 21 dniach od malowania kubek będzie można myć w zmywarce;) do tego czasu myjemy go ręcznie.brokatowe kubki diy5. Kolejnym krokiem jest stworzenie napisów na kubki.
W foli Oracal wycinałam na ustawieniach vinylu:
brokatowe kubki diy

Wycięty napis przyklejamy na kubek, bardziej skomplikowane wzory można przenieść za pomocą taśmy malarskiej lub foli transferowej jak pokazywaliśmy tutaj: klik.brokatowe kubki diy

Jeżeli nie jesteś pewien czy Twoja folia jest wodoodporna wystarczy cały kubek z napisem przemalować raz jeszcze preparatem. Dzięki temu Twój napis z pewnością się nie odklei;)

 

A oto i efekt końcowy:

brokatowe kubki diy brokatowe kubki diy