Folie flock pozwalają na uzyskanie efektu zamszowej powierzchni na materiale. Po ich odpowiednim wycięciu wzór należy zaprasować za pomocą żelazka lub prasy. Dzięki nim możemy uzyskać naprawdę fantastyczne efekty zarówno na domowych koszulkach jak i stworzyć firmowe dodatki z własnym logo.

Folię flock wycinaliśmy na ustawieniach:

ploter silhouette ustawienia

*Jeżeli nasze ostrze jest stosunkowo nowe można również spróbować wycinania na ustawieniach 8.

W przypadku drobnych elementów jakimi były litery na naszym projekcie koniecznym jest włączenie opcji nadcinania segmentu linii – co pozwala uzyskać perfekcyjne cięcie bez efektu zagiętych rogów.

Tak jak w przypadku foli flex – o których przeczytasz tutaj: klik, każdy projekt musimy wyciąć w odbiciu lustrzanym.

ploter silhouette ustawieniaJak w przypadku każdej foli jej format zazwyczaj będzie większy od używanej przez nas maty, warto przyciąć rolkę na szerokość obsługiwanego przez ploter formatu a następnie użyć opcji wycinania bez maty (jak to zrobić? klik).

Projekt wycinamy na foli od strony kleju (bardziej miękka powierzchnia).
Po jego wycięciu należy za pomocą haczyka pozbyć się pozostałych elementów projektu, które nie chcemy aby zostały zaprasowane.folie flock wycinanie na ploterze SilhouetteTak przygotowaną prasowankę umieszczamy na materiale i naciskamy na nią żelazkiem przez 15 sekund, a następnie odklejamy zewnętrzną folię ochronną.

folie flock wycinanie na ploterze SilhouetteAby nie przypalić koszulki polecam położyć na projekcie papier do pieczenia, a następnie użyć żelazka do zaprasowania wzoru.

folie flock wycinanie na ploterze SilhouettePo zaprasowaniu delikatnie zdejmujemy zewnętrzną folie ochronną, a następnie jeszcze raz całość zaprasowujemy (3-5 sekund).

A oto i efekty:

folie flock wycinanie na ploterze Silhouettefolie flock wycinanie na ploterze SilhouetteTkaniny ozdobione flockiem można spokojnie prać na lewej stronie w domowych pralkach.


INNE NASZE TUTORIALE: