Tworzenie oryginalnych kartek okolicznościowych, zaproszeń czy podziękowań, to nie tylko wielka przyjemność, ale również możliwość testowania nowych akcesoriów, które urozmaicą nasze projekty i nadadzą im szczególny charakter. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj złocenie, idealnie wpisujące się na przykład w styl glamour. By je wykonać możemy użyć między innymi akcesoriów We R Memory Keepers do pracy ręcznej, oraz kompatybilnych z ploterami Silhouette, Brother i Sizzix.

Zestawy do złoceń We R Foil Quill oferują narzędzia do złocenia ręcznego, oraz końcówki, które należy umieścić w karetce plotera. Są one dostępne w trzech wariantach – wąska, standardowa oraz szeroka. Dzięki temu możemy tworzyć złocenia o różnej grubości, co dodatkowo urozmaici nasze projekty. Do dyspozycji mamy również kilkanaście kolorów dedykowanej folii do złocenia. Daje to szeroki wachlarz możliwości i pozwala na planowanie projektów zróżnicowanych nie tylko pod względem kształtu i grubości, ale również koloru.


Jak zacząć?

zlocenie scrapbooking katki komunijne

Złocenia można wykonywać ręcznie za pomocą dedykowanego do pracy ręcznej akcesorium. Standardowe, szerokie lub wąskie urządzenie należy podłączyć za pomocą kabla USB do komputera, powerbanku lub za pomocą zasilacza telefonu bezpośrednio do prądu. Przy zakupie pojedynczego narzędzia w zestawie otrzymasz małą rolkę dedykowanej, złotej folii. Przy zakupie zestawu trzech narzędzi otrzymasz trzy rolki folii w kolorach złotym, srebrnym i różowego złota.

Foil Quill złocenie

Jeśli posiadasz ploter, matę do cięcia, a w przypadku nowszej generacji ploterów Silhouette – dołączane do nich adaptery, pozostaje zaopatrzyć się w akcesoria We R Foil Quill do użytkowania z urządzeniem tnącym. Możesz samodzielnie skompletować niezbędne narzędzia wybierając końcówkę Foil Quill o odpowiedniej dla Ciebie grubości ( w zestawie otrzymasz też adaptery do ploterów Silhouette, Brother i Sizzix, oraz płytkę ochronną), dedykowaną folię w wybranym kolorze i taśmę washi do unieruchomienia folii. Te pozycje pozwolą na wykonanie pierwszego złocenia.

Foil Quill złocenie

Jeśli wolisz zakupić gotowy zestaw, również masz taką możliwość. W zestawie dostępnym w naszym sklepie otrzymasz końcówki o wszystkich trzech grubościach, adaptery do ploterów Silhouette, Cricut, Brother oraz Sizzix, trzy małe rolki folii w kolorach złota, srebra i różowego złota, trzy rolki taśmy washi, matę magnetyczną o wymiarach 30,5×30,5cm z magnesami (do jej użycia niezbędna jest mata do cięcia o wymiarach odpowiadających macie magnetycznej), oraz płytkę ochronną.


Informacje o tym jak przygotować urządzenie Silhouette Cameo 4 do złocenia za pomocą Foil Quill znajdują się w artykule, który napisałam jakiś czas temu. Proces w przypadku ploterów innych producentów jest bardzo podobny. Artykuł można przeczytać TUTAJ.


Do czego sprawdzi się złocenie Foil Quill?

Złocenie za pomocą We R Foil Quill sprawdzi się najlepiej do tworzenia ozdobnych detali. Cienkie narzędzie pozwoli na stworzenie ozdobnych elementów, które nadadzą elegancki wygląd projektowi, a jednocześnie nie zdominują go, tworząc jedynie uzupełnienie całości. Wyzłocisz nim cienkie napisy. Najlepiej wybrać fonty składające się z jednej linii, dzięki czemu unikniemy pustych przestrzeni w obrysie poszczególnych liter.

złocenie ploter cameo 4

Urządzenie o standardowej grubości sprawdzi się do tworzenia napisów, ornamentów i kształtów, które dzięki grubszym liniom będą nieco bardziej odznaczały się na projektach. Wszelkiego rodzaju nagłówki, tytuły, czy kształty, które należy wyróżnić, będą przyciągały wzrok po wykonaniu ich z pomocą Foil Quill.

złocenie ploter cameo 4

Szeroka końcówka do złocenia pozwoli na wykonanie grubszych napisów i elementów, które zdominują projekt i wyraźnie podkreślą najważniejsze elementy prac. Lepiej sprawdzą się do tworzenia kształtów i liter wymagających wypełnienia. Należy jednak pamiętać, że wypełnianie bardzo dużych powierzchni za pomocą Foil Quill jest dość czasochłonne.

Foil Quill złocenie

Co można złocić?

Urządzenia do złoceń Foil Quill świetnie radzą sobie z pracą na różnego rodzaju papierach. Nie oznacza to jednak, że musisz ograniczać się do jednego tylko medium. Złocenia świetnie prezentują się również na arkuszach octanu, z których można tworzyć zakładki, wszelkiego rodzaju okienka czy pudełka. Tektura, okładki książek i zeszytów, papier welinowy, skóra i drewno również nadają się do zdobienia za pomocą Foil Quill. W przypadku urządzenia współpracującego z ploterami ogranicza nas tylko możliwość umieszczenia materiału na macie maszyny. Nie dotyczy to urządzenia do ręcznego złocenia, którym ozdobisz nawet większe przedmioty. Warto testować działanie Foil Quill na różnego rodzaju powierzchniach, pamiętając by robić to w mało widocznym miejscu.


Czy warto?

W ramach podsumowania mogę powiedzieć jedynie, że chyba żadna inna metoda nie nadaje projektom tak eleganckiego wyglądu jak złocenie. Idealnie sprawdzi się do ozdabiania zaproszeń, podziękowań, kartek okolicznościowych, ale również do personalizowania różnego rodzaju przedmiotów. Jeśli więc zajmujesz się rękodziełem i poszukujesz czegoś, co urozmaici Twoje projekty, warto zwrócić uwagę na produkty We R Memory Keepers i ich dedykowaną do złoceń serię Foil Quill.