Rozpoczął się sezon Pierwszych Komunii Świętych. Właśnie na tą okazję przygotowaliśmy dla Was wzór kartki z kielichem w formie Shadow Boxa. Kartka posiada dwie wewnętrzne karty oraz okładkę tworzącą pudełko, czyli tzw. box. Delikatna ale zarazem efektowna pamiątka będzie wspaniałym dodatkiem do prezentu.

SHADOW BOX – KROK PO KROKU


POTRZEBNE PRODUKTY:
Ploter tnący (np. Cricut Maker)
Narzędzie szpatułka
– Papier ekologiczny Eko Kraft 250g – 2 arkusze A4
– Papier wizytówkowy 250g – 3 arkusze A4
– Papier do scrapbookingu 250g
– Papier o gramaturze 120g
– Dżety lub półperły
– Klej
– Kosteczki 3D
– Wykałaczka

1. Na początku wgrywamy projekt do przestrzeni roboczej programu DESIGN SPACE. W tym celu z lewego menu wybieramy UPLOAD, następnie klikamy UPLOAD IMAGE.

2. W następnym kroku wybieramy plik z dysku i przenosimy go do przestrzeni roboczej za pomocą przycisku UPLOAD, następnie INSERT IMAGES.

3. W kolejnym etapie musimy rozgrupować projekt przyciskając UNGROUP.

4. Z listy po prawej stronie wybieramy element projektu będący frontem okładki. Klikając przycisk ATTACH scalamy okładkę z liniami nacięcia aby ploter wyciął je w ramach jednego obiektu.

5. Przy pomocy ikony TEXT tworzymy napis, wybieramy z listy preferowaną czcionkę i wpisujemy tekst w pole tekstowe.  Za pomocą suwaka dopasowujemy wielkość tekstu do szablonu transparentu, który będzie częścią kartki.

6. Zaznaczamy tekst oraz transparent i klikamy przycisk FLATTEN aby przekształcić obiekt jako element do druku.

7. Przechodzimy do wycięcia projektu wciskając MAKE IT.

Wskazówka!
Małe i ażurowe elementy zdejmuj z maty przy pomocy szpatułki aby nie uszkodzić ich delikatnej konstrukcji.


SHADOW BOX – SKŁADANIE

Oto nasze wycięte elementy.
Teraz możemy przystąpić do złożenia kartki.

1. Ażurowy kielich oraz transparent podklejamy kosteczkami 3D. Ażur przyklejamy na kartę z kielichem.

2. Na front okładki oraz na wewnętrzną kartę z kołem przyklejamy listki. Kolejność i wielkość nie ma znaczenia, stwórzcie z nich własną kompozycję.

3. Przechodzimy do przygotowania kwiatów. Zaginamy płatki do wewnątrz, a następnie każdy z nich podkręcamy patyczkiem. W środku kwiatka przyklejamy dżet lub półperłę. 

4. W następnym kroku przyklejamy nasze kwiaty na gałązkach, tu również panuje pełna dowolność kompozycji. Na tym etapie możemy także umieścić transparent na froncie okładki.

5. Zginamy okładkę w miejscu nacięć. Gotowe karty wsuwamy w wycięte otwory po bokach okładki.

6. Nasza kartka jest już prawie gotowa. Przyklejamy tło od wewnętrznej strony. Uwaga! Tło jest prostokątem, zwróć uwagę podczas przyklejania aby brzegi tła i okładki pasowały do siebie.

7. Na odwrocie przyklejamy tył okładki, tu również musimy zwrócić uwagę aby długości brzegów się zgadzały. Będzie to dobre miejsce na umieszczenie spersonalizowanych życzeń.

Tak prezentuje się gotowa pamiątka z okazji Pierwszej Komunii Świętej.