Witajcie,
W ten przedświąteczny okres mam dla Was propozycję na świąteczne kartki. Stworzyłam je wykorzystując zakupione w Silhouette Design Store projekty (link, link2). Od razu mówię, że do wykonania jednej kartki według tych projektów potrzeba ok. 3 kartek A4, a więc raczej nie są to projekty na produkcję masową. Ale gotowe kartki robią naprawdę duże wrażenie – mąż powtarza mi, że są świetne za każdym razem kiedy wpadną mu w oko. Myślę, że zrobią też wrażenie na obdarowanych – kartki składa się na płasko i idealnie pasują do zwykłej koperty C6, a po wyjęciu rozkładają się w trójwymiarową, papierową świąteczną ozdobę.

kartki siwateczne handmade ploter silhouette

kartki siwateczne handmade ploter silhouetteNa tym nie koniec moich świątecznych propozycji. Uznałam, że skoro zakupiłam już projekt, to wykorzystać go należy maksymalnie. Przerabiając lekko niektóre elementy oryginalnego projektu stworzyłam wzory do kolejnych kartek.
Z oryginalnego wzoru, przy pomocy nożyka wycięłam domki, zduplikowałam je i scaliłam razem, by element był dłuższy (chciałam by pasował na szerokość standardowej kartki).

kartki siwateczne handmade ploter silhouette kartki siwateczne handmade ploter silhouette kartki siwateczne handmade ploter silhouette kartki siwateczne handmade ploter silhouette kartki siwateczne handmade ploter silhouette

kartki siwateczne handmade ploter silhouette

Z nowym wzorem stworzyłam 4 kolejne kartki, utrzymane w podobnej stylistyce. Każda różni się jakimś drobnym szczegółem. Na dwóch wykorzystałam pastę strukturalną i szablon do stworzenia zaśnieżonego tła.

Jedna to tzw shaker card – ta akurat najmniej udana, bo wykorzystałam kalkę techniczną i białe cekiny, co niestety sprawiło, że są prawie niewidoczne. Miało być delikatnie, wyszło niewidocznie. Myślę, że powtarzając ten wzór wykorzystałbym może złote gwiazdki jako element w shakerze. Nie jest idealne, ale w końcu to ręcznie stworzona kartka, komuś i tak sprawi przyjemność.

Ale odbiegam od tematu – to co chciałam Wam przekazać to fakt, że dzięki Silhouette Studio można zmodyfikować wiele posiadanych wzorów, zwiększając możliwości ich użycia. Spróbujcie sami!

kartki siwateczne handmade ploter silhouette

010

elleth

elleth

 

Więcej naszych tutoriali znajdziecie tutaj:
PUDEŁECZKA NA PREZENTY: KLIK
NAPISY MAZAKAMI CURIO ŚWIĘTA: KLIK
WŁASNE MAGNESY DIY ŚWIĘTA: KLIK

Nasze plotery wraz z poradnikiem możesz zobaczyć tutaj: kilk