Witajcie,

Dzisiaj mam dla Was prostą, męską kartkę urodzinową. Wraz z podpowiedzią jak poradzić sobie z plikami SVG posiadając tylko darmową wersję oprogramowania Silhouette Studio.

Plik, z którym będę pracować pochodzi ze strony Birdss SVGs. Jeśli szukacie darmowych plików do Silhouette polecam udać się właśnie tam. Plików jest sporo, dobrej jakości i bardzo przydatnych J. Minusem jest format SVG, ale pokaże Wam jak z tym sobie poradzić.

Sposób pierwszy zmiana pliku SVG na PNG.

Pliki SVG można w dość prosty sposób zamienić na obrazek, z którym już da się pracować w Silhouette Studio. Można to zrobić na dwa sposoby:

– korzystając z darmowego konwertera online, np. www.zamzar.com

– lub otwierając plik SVG w przeglądarce internetowej (u mnie Internet Explorer). Da to możliwość zapisania pliku w formacie PNG

Silhouette studio - pomocSilhouette studio - pomoc

Niezależnie od tego jak przekształcimy plik, format PNG możemy otworzyć w Silhouette Studio a tam wykorzystać opcję trace, za pomocą której z grafiki stworzymy wzór do wycięcia.

Silhouette studio - pomoc

Sposób drugi program do konwersji plików SVG na pliki DXF.

Program Inkscape jest darmowy, można go pobrać tutaj. Wystarczy otworzyć w nim wybrany plik SVG i po prostu zapisać w formacie DXF, który już bez problemu można otworzyć w Silhouette Studio.

Silhouette studio - pomoc

Silhouette studio - pomoc

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ostatni sposób, choć najłatwiejszy, nie zawsze dla mnie działał. Czasem kształt po konwersji ulegał zniekształceniu. Dlatego osobiście korzystam z przedstawionych powyżej metod na zmianę, w zależności od tego, która działa dla mnie lepiej.

Silhouette studio - pomoc

 

Moja kartka na dzisiaj wykorzystuje Silhouette do wycięcia tylko dwóch elementów (tło i napis), ale praktycznie tylko te dwa elementy tworzą kartkę. W moim przekonaniu kartka dla mężczyzny powinna być jak najmniej skomplikowana. Wam pozostawiam ocenę, czy zachowując prostotę otrzymałam zadowalający efekt.

W końcowej pracy literki napisu ustawione są inaczej niż w programie. Tu służyły mi tylko do ustalenia wielkości, jaką mają mieć po wycięciu.

Silhouette studio - pomocmeska kartka ploter silhouette

By ożywić trochę wycięte elementy napisu zembosowałam na nich wzór drewna (stempel z Agaterii) i potuszowałam Distressami.

meska kartka ploter silhouettemeska kartka ploter silhouette

Większość elementów przykleiłam używając taśmy piankowej, tylko niektóre literki przykleiłam bezpośrednio do tła.
Całości kartki dopełniają naturalny sznurek i metaliczne półperełki.

meska kartka ploter silhouette meska kartka ploter silhouette

Co wy na to?

elleth

elleth