Witajcie,
Niedawno zostałam poproszona o stworzenie kartki na szóste urodziny miłośnika dobrze wszystkim znanych wściekłych ptaszysk.

Do stworzenia samych bohaterów wykorzystałam wzór znaleziony tutaj. Wiele postaci, składających się z wielu warstw, oznacza wiele elementów do wycięcia. Jak sobie najłatwiej poradzić z tym problemem? Ja wykorzystuje w tym celu mate Pixscan. mate Pixscan.

Moim głównym założeniem jest by przy jednorazowym załadowaniu maty wyciąć jak najwięcej elementów, marnując przy tym jak najmniej papieru. W tym celu, w programie zaznaczam sobie kolorem te kształty, które chce wyciąć z jednego rodzaju papieru i ustawiam je koło siebie.

kartka urodzinowa angry birds ploter silhouette cameo2Wybieram z narzędzi opcję rysowania prostokąta i otaczam nim kształty jednego koloru – nie będę go wycinać, posłuży mi tylko w celu określenia rozmiaru potrzebnego papieru danego koloru.

Tak wyglądają gotowe skrawki papieru ułożone na macie Pixscan – moja mata jest już dość mocno zużyta, zignorujcie wiec proszę jej wygląd. Używam jej praktycznie stale i chyba niedługo nadejdzie pora na nowa 🙂

Zasada działania samej maty w skrócie: robicie jej zdjęcie, ładujecie do programu, który dzięki niemu widzi dokładnie co i gdzie znajduje się na macie – co umożliwia dokładne umieszczenie i wycięcie elementów nawet z małych skrawków papieru.

I to tyle 😉 wycięcie elementy łączę w całość. Do tej kartki postanowiłam dodać również element interakcyjny, kartki dla dzieci powinny w końcu być jak najbardziej interesujące dla młodych odbiorców.

Jak to działa?
Zobacz koniecznie!

elleth


Więcej naszych tutoriali znajdziecie tutaj:
– KARTKA 18: KLIK
– pudełka z Twoim logo: klik
– PUDEŁECZKA NA PREZENTY: KLIK
– RUCHOMA KARTKA 3D: KLIK
– PAPIEROWA FLORYSTYKA: KLIK