Kontynuując serię kartek interaktywnych, mam dla Was dzisiaj pomysł kolejną. Przyszedł mi on do głowy w środku nocy a zaczął się od „zwykłej” tzw. shaker card. Silhouette jest narzędziem idealnym do tworzenia kartek z ruchomymi elementami. Pozwala na szybkie stworzenie i wycięcie idealnych kopii nawet najbardziej skomplikowanych elementów, dzięki czemu stworzenie ramki na ruchome elementy staje się dziecinnie proste.

W moim przypadku ramka, mająca pomieścić ruchomy element, jest nietypowa, ponieważ mój shaker box będzie miał postać labiryntu.

Kartka 3d diy silhouette ploter

Nie wyobrażam sobie by taką ramkę i taką kartkę można było stworzyć inaczej niż za pomocą Silhouette. Wyobrażacie sobie wyklejenie całego labiryntu taśmą piankową? Dzięki Silhouette nie ma takiej potrzeby. Wystarczy wielokrotnie wyciąć kształt pożądanej przez Was ramki i skleić ze sobą.

Kartka 3d diy silhouette ploter

Ja skleiłam razem 7 warstw labiryntu, potem przezroczyste kółko (fragment okładki do bindowania) i na koniec jeszcze jedna warstwa labiryntu (zakrywa widoczny klej). Pamiętajcie tylko by do środka włożyć wasze ruchome elementy – tutaj to jeden koralik, ale można pokusić się o dodanie większej ilości a obdarowanemu powiedzieć, że prezent dostanie tylko jeśli wszystkie trafią do środka labiryntu;).

Kartka 3d diy silhouette ploter

003

 

Zachęcam do tworzenia Waszych labiryntów, wiele wzorów znajdziecie oczywiście w Internecie – wystarczy je tylko „straceować” w Silhouette Studio.

Pozdrawiam

elleth

elleth

 

Więcej naszych tutoriali znajdziecie tutaj:
RUCHOMA KARTKA Z MATĄ PIXSCAN: KLIK
KARTKA Z KRÓLEM POPU: KLIK
WIENIEC ŚWIĄTECZNY – KARTKA: KLIK

Nasze plotery wraz z poradnikiem możesz zobaczyć tutaj: kilk