Okres komunii świętej w Polsce to niezwykle intensywny czas przygotowań dla rękodzielników. Ręcznie robione scrapbookingowe kartki komunijne to ciesząca się największą popularnością forma podarunku dla bliskich.
Szukacie pomysłu co jeszcze można przygotować na tą okazję?
Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji!

Kartki komunijne

Pomysłów na kartki komunijne z pewnością nie brakuje, chociaż ostatnimi laty coraz częściej można zauważyć odejście od trendu klasycznych scrapbookingowych białych kartek z motywem krzyża czy gołębia. W tym sezonie na kartkach komunijnych króluje zdecydowanie lustrzany papier w kolorze złotym.

Nasi klienci świetnie też wykorzystują do złoceń narzędzie Foil Quil dodając standardowym IHS czy kielichom bardziej atrakcyjny wygląd.

scrapbooking zlocenie komunia

Najczęściej największy problem mamy z kartkami dla chłopców i mężczyzn, jeżeli szukacie pomysłu na szybką kartkę komunijną diy zajrzyjcie koniecznie na stronę Silhouette Design Store – znajdziecie tam setki gotowych wzorów do wycięcia na ploterze.
Cena wzoru to najczęściej 0,99$ czyli ok 3,80zł, a raz pobrany wzór na zawsze pozostaje do naszego użytku, możemy go też edytować, zmieniać czy zwiększać.

Pudełka komunijne – diy

Kolejnym rozwijającym się trendem są pudełka komunijne, możemy nadać im różne kształty czy rozmiary, zmieszczą w sobie drobną biżuterię czy pieniądze stanowiące najpopularniejszą formę prezentu.

Pudełko możesz zaprojektować samodzielnie w darmowym programie graficznym Silhouette Studio i wyciąć z grubszego papieru o gramaturze ok 300 gram lub ponownie skorzystać z gotowych wzorów i tylko dodać odpowiednie dodatki w postaci scrapek, perełek, tekturek czy odpowiednich papierów.

Albumy komunijne – scrapbooking

Stworzenie własnoręcznie albumu to zdecydowanie najbardziej czasochłonne zadanie. Albumy komunijne wykonane metodą scrapbookingu najczęściej nie mają przyozdobionej tylko okładki lecz każdą ze stron. Są one starannie oklejane papierami, znajdziesz na nich wycięte napisy, sekretne kieszonki na zdjęcia, rameczki i dekoracje. Wszystko to sprawia, że prezent jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Bazę do ręcznie robionego albumu możesz kupić już gotową w sklepie papierniczym lub wykonać samodzielnie przycinając poszczególne strony w ciekawe kształty i związując lub bigując na brzegu.

Ramki komunijne

Samodzielnie możesz wykonać także pamiątkowe komunijne ramki na zdjęcia, wycinając je ze sztywnego papieru. Jest to z pewnością oryginalna pamiątka, a wykonanie ramki wymaga tylko odrobinę cierpliwości (i dobrej taśmy dwustronnej lub kleju magik). Jeżeli masz dzieci mogą pomóc Ci w przyozdabianiu wyciętej bazy lub oklejaniu jej scrapkami.

Mam nadzieję, że podane pomysły pomogą Wam w przygotowaniach do intensywnego okresu komunijnego i okażą się inspiracją do tworzenia jeszcze ciekawszych i kreatywnych prac!