Witajcie w nowym roku,

Podzielę się dzisiaj z Wami pomysłem na projekt, który chodził już za mną od zeszłego roku, ale jakoś czasu brakło na jego wykonanie. Jako, że jest to kalendarz, nowy rok zdecydowanie zmobilizował mnie do działania i tak oto powstał mój kalendarz urodzinowy.

Oryginalny pomysł nie jest mój – podpatrzyłam go u szwagierki, a ona wyszperała na Pinterescie. Spodobał mi się, bo w prosty sposób pokazuje ile kartek muszę przygotować na dany miesiąc, nie muszę co roku przepisywać danych i łatwo uzupełnić go o nowe daty.;)Kalendarz urodzinowy diy - silhouette

W wersji, którą zaprojektowałam dla siebie, bazę kalendarza stanowi trochę ponad 60 cm kawałek deski, która mój kochany mąż przyciął i dzielnie szlifował, malował i wiercił dziurki na haczyki, ale łatwo można ten element zastąpić np. kawałkiem tektury czy kartonu, a zamiast haczyków zrobić takie same dziurki jak w karteczkach z datami. Z kolei poszczególne elementy kalendarza, zamiast łączyć ręcznie wyginanymi przez męża haczykami w kształcie litery S można dla ułatwienia połączyć np. wstążką.

Kalendarz urodzinowy diy - silhouette Kalendarz urodzinowy diy - silhouette

Teraz przejdźmy do tego w czym pomaga nam Silhouette – karteczek z datami urodzin. Ja poszłam w kółka z wyciętym dniem danego miesiąca, ale możecie wyciąć puste kółka a daty i imiona wpisać ręcznie. Wybrałam też użycie stempli do wypisanie imion na karteczkach, głównie z tego powodu, że dawno już stempli nie używałam i było mi szkoda ich takich leżących i nieużywanych. Jeśli do wypisania karteczek użyjecie samego Silhouette pójdzie Wam jeszcze szybciej i łatwiej. Z powodów estetycznych każde białe kółko z wyciętym dniem miesiąca umieściłam na nieco większym, kolorowym kółeczku, którego środek przestemplowałam tuszem w ciemniejszym kolorze. Ten sposób pozwala na kolorystyczne dopasowanie kalendarza do wystroju pokoju czy waszego charakteru. Nie muszą też to być kółka, możecie wykorzystać dowolny kształt (może gwiazdki czy chmurki?).

Kalendarz urodzinowy diy - silhouette Kalendarz urodzinowy diy - silhouette

Tak naprawdę projekt tworzy się naprawdę szybko. Nam w sumie zajął dwa wieczory składania plus jeden na zaprojektowanie w Silhouette a używać go będziemy przez długie lata;)
Mam nadzieje, że Wy też spróbujecie go wykonać i podzielicie się Waszymi rezultatami.

elleth

elleth


Zapraszamy również do polubienia funpage Elleth:https://www.facebook.com/ellethscrafts


Więcej naszych tutoriali znajdziecie tutaj:
– pudełeczko diy: klik
– pudełka z Twoim logo: klik
– PUDEŁECZKA NA PREZENTY: KLIK
– RUCHOMA KARTKA 3D: KLIK
– PAPIEROWA FLORYSTYKA: KLIK