Witajcie w nowym roku,

Podzielę się dzisiaj z Wami pomysłem na projekt, który chodził już za mną od zeszłego roku, ale jakoś czasu brakło na jego wykonanie. Jako, że jest to kalendarz, nowy rok zdecydowanie zmobilizował mnie do działania i tak oto powstał mój kalendarz urodzinowy.

DIY – kalendarz urodzinowy

Oryginalny pomysł nie jest mój – podpatrzyłam go u szwagierki, a ona wyszperała na Pinterescie. Kalendarz z datami urodzin spodobał mi się, bo w prosty sposób pokazuje, ile kartek muszę przygotować na dany miesiąc, nie muszę co roku przepisywać danych i łatwo uzupełnić go o nowe daty. 😉Kalendarz urodzinowy diy

W wersji, którą zaprojektowałam dla siebie, bazę kalendarza stanowi trochę ponad 60 cm kawałek deski, która mój kochany mąż przyciął i dzielnie szlifował, malował i wiercił dziurki na haczyki, ale łatwo można ten element zastąpić np. kawałkiem tektury czy kartonu, a zamiast haczyków zrobić takie same dziurki jak w karteczkach z datami. Z kolei poszczególne elementy kalendarza, zamiast łączyć ręcznie wyginanymi przez męża haczykami w kształcie litery S można dla ułatwienia połączyć np. wstążką.

kalendarz DIY kalendarz z datami urodzin

Jak zrobić kalendarz na ścianę?

Teraz przejdźmy do tego w czym pomaga nam Silhouette – karteczek z datami urodzin. Ja poszłam w kółka z wyciętym dniem danego miesiąca, ale możecie wyciąć puste kółka, a daty i imiona wpisać ręcznie. Wybrałam też użycie stempli do wypisania imion na karteczkach, głównie z tego powodu, że dawno już stempli nie używałam i było mi szkoda ich takich leżących i nieużywanych. Jeśli do wypisania karteczek użyjecie samego Silhouette pójdzie Wam jeszcze szybciej i łatwiej. Z powodów estetycznych każde białe kółko z wyciętym dniem miesiąca umieściłam na nieco większym, kolorowym kółeczku, którego środek przestemplowałam tuszem w ciemniejszym kolorze. Ten sposób pozwala na kolorystyczne dopasowanie kalendarza do wystroju pokoju czy waszego charakteru. Nie muszą też to być kółka, możecie wykorzystać dowolny kształt (może gwiazdki czy chmurki?).

Jak zrobić kalendarz urodzinowy na ścianę jak zrobić kalendarz na ścianę

Tak naprawdę projekt tworzy się naprawdę szybko. Nam w sumie zajął dwa wieczory składania plus jeden na zaprojektowanie w Silhouette, a używać go będziemy przez długie lata 😉
Mam nadzieje, że Wy też spróbujecie wykonać swój kalendarz urodzinowy i podzielicie się Waszymi rezultatami.

 

fanpage elleth


Zapraszamy również do polubienia fanpage Elleth na Facebooku


Inne nasze tutoriale
Pudełeczko diy
Pudełka z Twoim logo
PUDEŁECZKA NA PREZENTY
RUCHOMA KARTKA 3D
PAPIEROWA FLORYSTYKA