Cześć,

Poniższy post tworzyłam dla Was w trakcie urlopu, a kwintesencją urlopu jest dla mnie nadrabianie zaległości książkowych. To właśnie książki zainspirowały powstanie poniższej pracy, bo skoro są książki muszą być i zakładki 🙂Te, które chcę Wam pokazać są proste w wykonaniu, a stworzyć je możecie tak naprawdę z dowolnego wzoru w Waszej bibliotece. Pokaże Wam na podstawie jednej w jaki sposób.

Etap pierwszy to wybór wzoru – w tym wypadku żyrafa. Do tego typu zakładek ważne jest by ostatnią warstwę wzoru stanowił kształt będący jego całością (baza, do której przykleja się pozostałe warstwy) – jeśli nie ma takiego w oryginale (w przypadku żyrafy akurat jest) zawsze można poszczególne elementy wzoru za sobą scalić.zakładka do książki diy ploter SilhouetteDrugi etap to stworzenie bazy samej zakładki – u mnie prostokąt 5/10cm, ale wybrać możecie zarówno inny rozmiar jak i kształt.

zakładka do książki diy ploter SilhouetteW kolejnym etapie duplikat głównej warstwy wzoru scalacie z bazą zakładki (wszystko co jest powyżej krawędzi prostokąta będzie wystawać ponad książkę).

zakładka do książki diy ploter Silhouettezakładka do książki diy ploter SilhouetteWszystkie elementy wycinamy i…

zakładka do książki diy ploter Silhouette… składamy w całość przyklejając wzór do bazy zakładki tylko w miejscu wystającym ponad książkę, czyli klej trafia na bazę zakładki, tylko w miejscu ponad górną krawędzią prostokąta. Moim dodałam dodatkowo przestemplowane w różnych kolorach napisy w ramach tła i cieniowanie tuszami Distress.

zakładka do książki diy ploter Silhouette zakładka do książki diy ploter Silhouette zakładka do książki diy ploter Silhouette zakładka do książki diy ploter Silhouette zakładka do książki diy ploter Silhouette zakładka do książki diy ploter Silhouette zakładka do książki diy ploter Silhouette

Pozdrawiam Was jeszcze z urlopu,
elleth

nowy banerek

Po więcej inspiracji zapraszamy Was również na funpage Ani:

https://www.facebook.com/ellethscrafts/?fref=ts


INNE NASZE TUTORIALE: