Prosty sposób na nadanie drugiego życia słoiczkom z Nutelli;)
Wykonanie zajmie Wam co najwyżej 30 min.

Co potrzebujemy:
– Słoiczek
Preparat do matowienia szkła 
– Pędzelek
– Folie samoprzylepną/okleinę
– sznurek lub wstążkę
– papier transferowy lub w przypadku małych wzorów taśmę malarską

matowienie szkła, szkło trawione, perparat do matowienia szkła1. Wycinamy dowolnie wybrany wzór, w moim przypadku były to liście, które w formacie svg pobierzecie tutaj >klik.

matowienie szkła, szkło trawione, perparat do matowienia szkła2. Za pomocą papieru transferowego lub taśmy malarskiej przenosimy wybrany wzór na szkło, a następnie odklejamy nie potrzebne ”szkielety liści”.

matowienie szkła, szkło trawione, perparat do matowienia szkła3. Jak w przypadku szklanki >klik za pomocą pędzelka pokrywamy miejsce szablonu równomierną warstwą preparatu do matowienia szkła.

4. Po upływie paru minut dokładnie oczyszczamy powierzchnie szkła za pomocą wody, tak aby zmyć pozostawiony na niej preparat. Kolejno odklejamy folię i osuszamy szkło.matowienie szkła, szkło trawione, perparat do matowienia szkła

5. Miejsce zakrętki oklejamy eko sznurkiem lub ulubioną wstążką i przyozdabiamy kokardką. Do środka możemy wsypać biały żwirek, piasek czy koraliki. Po paru chwilach nawy świecznik jest gotowy.

matowienie szkła, szkło trawione, perparat do matowienia szkła

Teraz z niecierpliwością czekam na opróżnienie kolejnego słoika Nutelli-tym razem większego. Planuje zrobienie całego kompletu świeczników w podobnym stylu, żeby za parę lat móc je powiesić na tarasie mojego domku czy ustawić na balkonie;)

A co zrobiłam z wyciętymi listkami możecie podejrzeć tutaj > klik 😉

Z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze;)