Plakaty do dziecięcego pokoju

Oto przed Wami kolejna dziecięca inspiracja (ostrzegałam, że będzie ich sporo). Tym razem elementy dekoracyjne do dziecięcego pokoiku. Wykonałam trzy ramki, w podobnym stylu. W dwóch są już elementy wycięte na Silhouette. Trzecia na razie zawiera tylko tło, w przyszłości stanie się metryczką noworodka.

Samo tło do wszystkich ramek powstało w ten sam sposób, tylko z użyciem różnych kolorów tuszy Distress. Zaczynając od góry wzoru tuszowałam, wykorzystując szablon w kształcie chmur ze zwykłej kartki papieru. Moje szablony to efekt pracy wykrojników, ale tak naprawdę to żaden problem z Silhouette scalić parę chmurek i stworzyć własny niepowtarzalny wzór. Możecie wręcz zamiast tuszowania wykorzystać wycięte z różnych kolorów papieru paski chmur. Ja użyłam wykrojników bo je po prostu mam i skoro już zainwestowałam jakiś sprzęt to lubię go wykorzystywać.

Wzory w dwóch ramkach to już typowo pliki z Silhouette Design Store (link1 link2). Wybrałam słoniki i króliczka, bo chciałam by swoim szarym kolorem nawiązały do użytych w pokoju dziecka kolorów. By było zabawniej mój króliczek dodatkowo wisi sobie w śród chmurek do góry nogami. Każdy z wyciętych elementów zwierzaków pocieniowałam przy użyciu alkoholowych markerów, by wzory nie wydawały się tak płaskie. Dodałam też drobne akcenty białym długopisem. Zwierzaczki zamontowane są na taśmie piankowej (na tyle płaskiej, że mogę bezproblemowo zamknąć ramkę) co gotowym obrazkom nadaje głębi.

plakaty dziecięcy pokój ploter

Napisy do trzeciej ramki również powstaną z użyciem Silhouette. Postaram podzielić się efektem gdy tylko będzie to możliwe.

elleth

nowy banerek

Po więcej inspiracji zapraszamy Was również na funpage Ani:

https://www.facebook.com/ellethscrafts/?fref=ts


INNE NASZE TUTORIALE: