Wiecie za co najbardziej lubię Silhouette?

Za swobodę i wszechstronność jaką daje w tworzeniu. Praktycznie nie ma rzeczy, której nie da się wyciąć. Jeśli czegoś nie ma w gotowych wzorach możecie zaprojektować to sami czy to przez trace’owanie grafik czy przez ręczne tworzenie wzorów z dostępnych figur.

Umiejętność ta przydała mi się gdy natrafiłam ostatnio na Pinterest’owy post: https://pl.pinterest.com/pin/306104105897501473/. Spodobało mi się złożenie książek/filmów i tekstów, trochę mniej wybrane zdjęcia. Zainspirowana tym pinem chciałam stworzyć zestaw czterech obrazków, każdy odpowiadający jednemu filmowi/książce. Początkowo zamiast obrazków wykorzystać zamierzałam zdjęcia ale dość szybko uznałam, że nigdy nie będą one wyglądać jak jedna całość. Pomysł przerodził się w inny – wytnę na Silhouette symbole poszczególnych filmów i sama dorobię do nich tło.

Tak oto powstał zestaw czterech obrazków z symbolami moich ulubionych książek/filmów. Same symbole trace’owałam z grafik znalezionych w Internecie (najczęściej wyszukuje je w googlach wpisując np. „silhouette Hogwart”). Teksty wydrukowałam na papierze do akwareli i użyłam jednej z mojej ulubionej technik – rozchlapywania tuszy Distress. Każda książka/film otrzymała takie kolory tła z jakimi mi się kojarzy.

A najlepsze w projekcie jest to, że z łatwością możecie dopasować go do swoich ulubionych filmów czy książek. Wystarczy znaleźć ich symbol i pozwolić  Silhouette go wyciąć 😉


Jako, że pierwszy projekt był naprawdę prosty, pokaże Wam dziś jeszcze jeden, zwłaszcza, że jest w zbliżonej tematyce i a pomysł na niego powstał w czasie poszukiwań do poprzedniego projektu. Poszukując sylwetek do ramki z Hobbitem uznałam, że interesujące było by stworzyć kartkę w kształcie słynnych drzwi z Hobitta. Tym razem wzór stworzyłam sama, z podstawowych figur, strace’owany jest tylko element dekoracyjny drzwi od strony wewnętrznej.

Pozostałe elementy to tak naprawdę koła. Kółko podzielone na deseczki tworzę przygotowując samo koło, tutaj w rozmiarze 10cm i dla tego rozmiaru 10 prostokątów o szerokości 1cm.

Prostokąty umieszczam jeden koło drugiego (najprościej wykonać to wybierając 9-krotnie opcję „mirror right” gdyż ustawia to kolejny prostokąt dokładnie obok poprzedniego), grupuje, ustawiam je nad kołem, na koniec wybieram opcję „divide” i usuwam niepotrzebne mi fragmenty.

Kolejny kształt to kamienie dookoła drzwi. Stworzyłam je w dwóch rozmiarach, ale zasada jest taka sama. Pewnie można je zrobić ładniej, mi zależało na jak najprostszym i najszybszym wycięciu elementów, więc wystarczył poniższy sposób.

Przygotowałam dwa koła, jedno mniejsze od moich drzwi, drugie większe, oraz dwa krótkie odcinki linii (zgrupowane jeden idealnie pod drugim, tak by przecinały górę i dół kół).

Te kształty wyrównuje do środka w poziomie. Zaznaczam tylko odcinki linii i wybieram opcję zaawansowaną „replicate” co 10stopni. Powtarzam proces aż do momentu wypełnienia całego koła.

Po wycięciu wszystkich kształtów dodaje im charakteru korzystając z tuszy Distress, czy to poprzez tuszowanie czy to przez stemplowanie (wykorzystałam stempel Marianne Design ze wzorem desek).

Tak oto złożeniu mamy gotową kartkę.


elleth

Po więcej inspiracji zapraszamy Was również na funpage Ani:

https://www.facebook.com/ellethscrafts/?fref=ts


INNE NASZE TUTORIALE: