Mata do kartek Cricut 2×2 pozwala na równoczesne wycięcie aż 4 kartek, zaproszeń czy podziękowań. Doskonale współpracuje ona z zestawami Insert Card oraz Cutaway Cards firmy Cricut, ale sprawdzi się również do wielu popularnych wymiarów baz. 

Projektowanie wzoru

Gotowe projekty

W Cricut Design Space dostępne jest wiele gotowych wzorów kartek na rozmaite okazje: urodziny, święta, zaproszenia, czy podziękowania. Jest to świetna opcja przede wszystkim dla posiadaczy subskrypcji Cricut Access.

Otwórz zakładkę Projects i wybierz jeden z dostępnych projektów. Możesz przejść do kategorii Free, aby znaleźć darmowe projekty.

Wybierz rozmiar bazy kartki i naciśnij Make it.

Program skomponuje wybrany projekt z bazą o ustawionej wielkości i umieści wizualizację na macie.

Korzystając z opcji Project copies możesz powielić liczbę kartek, które chcesz wyciąć. Możesz również jeszcze tutaj edytować wymiar kartki.


Własne projekty

Możesz również stworzyć własne projekty kartek. Wykorzystaj w tym celu dostępne w programie narzędzia lub zaimportuj wzory z innych programów.

Projekt warto rozpocząć od określenia wymiarów bazy. W bibliotece znajdziesz już gotowy projekt z wymiarami kartek Cricut Insert Cards.

Wybierz rozmiar kartki i kliknij Customize. Projket zostanie otwarty w przestrzeni roboczej do projektowania.

Dodaj napisy, kształty i wzory, aby stworzyć wymarzone kartki. Na koniec zaznacz wszystkie element i kliknij Attach, aby zostały wycięte razem.

W tym projekcie pokażemy Ci również jak wykonać na raz kilka projektów. Jeżeli chcesz je wyciąć na jednej macie stwórz je w tym samym kolorze. Jeżeli chcesz wycinać je osobno każdemu z projektów nadaj inny kolor elementów.

Kliknij ikonę oka obok bazy kartki, aby ją ukryć.

Na koniec naciśnij Make it.

Kartki zostaną umieszczone na matach. Ze względu na to że projekty miały różne kolory program umieścił je na 2 różnych matach (czyli najpierw wytniesz 1, zdejmiesz elementy z maty, nakleisz nowy papier i wytniesz 2 projekt).

Korzystając z opcji Project copies możesz powielić liczbę kartek, które chcesz wyciąć. Możesz również jeszcze tutaj edytować wymiar kartki. Dla każdej z mat możesz wybrać inne wymiary, natomiast wszystkie kartki w ramach jednej maty muszą być tego samego rozmiaru.


Wykonanie kartki

W tutorialu zobaczysz jak wykonać kartkę z zestawem Insert Cards oraz matą do kartek Cricut 2×2.

Zdejmij podkład z części pokrytej klejem w kartce.

Wklej kolorową kartkę podkładową do środka.

Bazy umieść na macie do kartek.

Załaduj matę do plotera i wytnij zaprojektowany wzór.

Zdejmij kartki z maty, a następnie delikatnie wyjmij niepotrzebne fragmenty wzoru. Możesz w tym celu pomóc sobie pęsetą z zestawu narzędzi.

Twoja kartka jest już gotowa!