Do świąt pozostało już niewiele czasu. Gdybyście zatem potrzebowali pomysłu na szybkie w wykonaniu, efektowne prezenty to mam dla Was cztery pomysły.

Jeden już być może widzieliście w obiektywie Marty na Facebooku lub Instagramie. Słoik, w moim wydaniu pełen krówek, ale mogą się w nim znaleźć np domowej roboty pierniczki, z wyciętym na ploterze winylowym napisem. Ja inspirowałam się popularnymi napisami z serii „keep calm and…” dodając spersonalizowaną i pasującą do obdarowanej resztę napisu.

Kolejny pomysł to kubek termiczny z zabawnym napisem. Ten poniżej idealny będzie dla zmęczonej mamy zarówno małego jak i trochę większego dziecka. Mój kubek spodobał się też będącej przyczyną deficytu kofeinowego córce, więc chyba muszę stworzyć kolejny 😉

Przy okazji grafikę do tego kubka znalazłam na stronie designsbywinther.
Jest tam sporo bardzo fajnych (darmowych) plików svg/dxf z napisami.

Ostatnia z winylowych rzeczy to bombka. U nas to taka mała tradycja. Specjalna bombka powstaje towarzysząc ważnym wydarzeniom. A więc mamy już bombkę na pierwsze Święta z mężem, którą chwaliłam się dwa lata temu. W tym roku dołącza bombka dla córeczki. To takie sentymentalne nawiązanie do bombki, która na naszym rodzinnym drzewku pojawiła się w roku moich narodzin. Sympatycznie nazwana Rówieśnikiem ma już ponad 30 lat.

Ale możecie ten pomysł wykorzystać inaczej. Tworząc Alicjową bombkę pomyślałam, że ciekawym pomysłem byłoby stworzenie takiej ozdoby dla każdego domownika zasiadającego przy wigilijnym stole i położenie jej na/przy talerzu. W Wigilię posłuży za winietkę, a potem będzie miłą pamiątką.

Ostatnia rzecz wykorzystuje folie do naprasowywania w dwóch wersjach: metalicznej i zwykłej. Z tych dwóch folii z pomocą plotera stworzyłam bodziaka na pierwsze Święta córki. W Waszych rodzinach też pewnie znajdzie się jakiś maluch, dla którego będą to pierwsze Święta lub możecie takiego bodziaka stworzyć z zupełnie innej okazji.

Podrzucam też zdjęcie z profesjonalnej sesji świątecznej, w której bodziak już wystąpił (fot. Kinga Kuffel)

Przy okazji zwróćcie uwagę jakie detale pozwala wyciąć ploter zarówno w winylu jak i folii do naprasowywania (te cieniutkie litery na bodziaku <3) . Zachwyca mnie to za każdym razem jak pracuję z tymi materiałami.

Pozdrawiam i życzę Wam Wesołych Świąt!

elleth


Po więcej inspiracji zapraszamy Was również na funpage Ani:nowy banerek

https://www.facebook.com/ellethscrafts/?fref=ts


INNE NASZE TUTORIALE: